skip to Main Content

Značku oblečení Next asi v Česku netřeba příliš představovat. Jedná se o možná vůbec ten nejoblíbenější britský řetězec, jehož módu lze v Česku zakoupit. Pod hlavičkou Next najdete kvalitní a cenově dostupné oblečení pro celou rodinu včetně obuvi, oblečení pro děti, doplňků a vybavení pro domácnosti.

Next logo

Pokud navštívíte některou z prodejen značky Next, možná budete překvapeni tím, že se zde nenabízí pouze jejich zboží, ale jsou zde zastoupeny i jiné značky. To souvisí s filozofií současného vedení, které chce, aby si v jejich obchodech vybral naprosto každý. Díky tomu tu vedle hlavní módní značky najdete třeba oblečení Adidas, Puma, Nike, Quiksilver, Roxy, Ralph Lauren, Levi’s, Burberry, Oakley, Killah, Lipsy a mnohé další.Ačkoliv se příběh značky Next začal psát již v roce 1864, kdy tuto společnost založil krejčí Joseph Hepworth (tehdy ještě pod názvem Joseph Hepworth & Son), stylová britská móda v podobě, v jaké ji známe dnes, se na trh dostala až na začátku 80. let minulého století. První z řady obchodů Next byl otevřen až v únoru 1982 a zaměřoval se především na dámskou módu. Konceptem obchodů nesoucích značku Next bylo obléknout zákaznice od hlavy až k patě – proč by si žena měla kupovat pouze šaty, když může mít i kalhoty, tričko, náušnice či boty?

Oblečení pro muže pod značkou Next přišlo v roce 1984, kdy bylo na tuto značku přejmenováno asi 50 obchodů fungujících pod starým názvem Hepworth. Jak společnost rostla a skupovala své konkurenty a dodavatele, rozšiřovala se její nabídka stávajícího oblečení a byly rovněž představeny zcela nové módní řady. Vedle dámského a pánského se objevilo i dětské oblečení Next, čímž dala společnost jasně najevo, že chce obléknout celou vaši rodinu a nehodlá v tom dělat kompromisy. Dětské oblečení lze na našem trhu najít pod značkou Nextík.

Obchodní aktivity značky Next jsou rozděleny na 3 hlavní kanály:

Next Retail

Řetězec Next je s více jak 480 vlastními obchody třetí největší obchod s módou ve Velké Británii a Irsku (hned za Marks & Spencer a Philip Green’s). Každý, kdo někdy navštívil Anglii, musel na tento obchod s módou a oblečením určitě narazit.

Next Directory

Podstatnou část odbytu oblečení Next tvoří katalogový a internetový prodej. Sama společnost ročně vydává několik tištěných katalogů a provozuje několik portálů nabízející možnost objednání zboží z pohodlí domova. I v Česku oblíbený a fungující je například Next Direct na adrese www.nexdirect.com Stejně jako v kamenných obchodech i zde najdete zboží mnoha jiných značek, v nedávné době se nabídka například rozšířila o pánské prádlo Calvin Klein nebo Vishal Vora. Přehled hlavní kolekce je na domovské stránce www.next.co.uk.

Next International

Tento kanál zahrnuje všechny zahraniční aktivity společnosti, především pak téměř 150 různých obchodů po světě, do nichž spadají i pobočky provozované na základě franšíz. Příkladem jsou například obchody Next v České republice. Ty lze najít například v Praze (OC Letňany), Brně (OC Olympia), Liberci (OC Nisa) a několika dalších městech. Oblečení této značky nabízejí i mnohé outlety a internetové aukce.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top