skip to Main Content

Sir Joseph

 

Sir Joseph je česká firma vyrábějící vysoce kvalitní vybavení pro horolezce. Zakladatel firmy Josef Rakoncaj, horolezec se spoustou zkušeností, si již na začátku sedmdesátých začal šít horolezecké vybavení, zpočátku jen pro sebe, později i pro své známé a kamarády. Využíval svých bohatých zkušeností z horolezeckých výprav a střihy upravoval, tak aby byli co nejpohodlnější a dovolovaly horolezcům volný a svobodný pohyb. Neoficiálně byla firma Rakoncaj založena v roce 1974 a byla vůbec první firmou, která se zaměřovala výlučně na expediční horolezecké vybavení a doplňky.

Oficiálně firma Sir Joseph vznikla v roce 1990 a vyrábět začala v malých výrobních prostorách a s doma pracujícími švadlenami. Výrobky firmy Sir Joseph si díky své kvalitě, funkčnosti a cenové dostupnosti rychle našli cestu mezi přední české a slovenské horolezce a postupně se jejich popularita dostávala i k zahraničním expedicím.

 

Postupem času se firma zvětšovala a rozvíjela, a nastoupili do ní i děti Josefa Rakoncaje, Lukáš a Lucie.   Firma Sir Joseph patří mezi přední firmy na světě, které vyrábějí péřové expediční vybavení.

Je členem Evropské Outdoorové organizace, European Outdoor Group, která se zásadním dílem podílí na vývoji nových světových trendů v oblasti outdoorového vybavení.

Kvalita, funkčnost a spolehlivost

Firma Sir Joseph používá pouze kvalitní materiály, které odpovídají evropským normám a jejichž kvalita je ověřena.  U všech výrobků je kladen velký důraz na funkčnost a spolehlivost, která je neustále prověřována a zkoušena různými horolezci a expedicemi v nejextrémnějších podmínkách.  Dále je také velmi důležitý poměr teplotního komfortu a celkové hmotnosti, aby všechny výrobky byli co nejteplejší a zároveň měli co nejmenší hmotnost a objem. Cílem firmy je vyrábět maximálně funkční výrobky schopné obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň plně je přizpůsobit potřebám a požadavkům zákazníka tak, aby potřebné vybavení bylo ‚ušito přesně na míru‘ podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top