skip to Main Content

Logo GantPozadí vzniku značky Gant je zajímavé a rozmanité stejně jako oblečení samo. Za vším totiž stál jistý Bernard Gant, ukrajinský imigrant, který se v roce 1914 ocitl v New Yorku. Zde se po útěku z vlasti pokoušel začít nový život a móda a oděvní průmysl mu byla, zdá se, předurčena – na Manhattanu si rychle našel práci a stal se specialistou na přišívání límečků v místní továrně na oblečení. Na tom samém místě se seznámil i se svojí budoucí manželkou a obchodní společnicí v jedné osobě.

Oblečení značky Gant

Jak vzniklo oblečení Gant?

Sám Gant začal vyrábět oblečení těsně po začátku druhé světové války. Ovšem v té době se jednalo pouze o zakázkovou výrobu pro jiné firmy, byť už od počátku byl každý kus oblečení opatřen charakteristickým písmenem „G“.Současná podoba oblečení Gant se začala formovat v roce 1949, kdy se do chodu podniku pořádně zapojili Gantovi synové a další rodinní příslušníci. Stále to sice hodně práce a úsilí, ale úspěch se pomalu dostavoval a značka Gant získávala na oblibě především mezi vysokoškolskou mládeží. Ta si oblíbila především legendární košile s nedopnutými límečky nošené bez kravaty, což byla na tu dobu taková menší revoluce.

Oblečení značky Gant

Oblečte se na nejprestižnějších místech

Strategií značky Gant bylo proniknout do těch nejprestižnějších obchodů s oblečením ve městech a demonstrovat tak svou kvalitu. To vše podpořené reklamou ve věhlasných amerických magazínech udělalo z oblečení Gant během chvíle takřka kultovní záležitost, díky čemuž měla továrna jednu chvíli problém uspokojit veškerou poptávku po novém zboží.

Jakmile se značka proslavila coby výrobce kvalitního designérského oblečení, začala postupně otvírat své vlastní obchody v největších obchodních domech. V jednu chvíli byla značka Gant v 60. letech druhým největším výrobcem košilí na světě. A jelikož rodina Gantova byla hodně podnikavá, bylo rozhodnuto o prodeji firmy v době její největší slávy. To se stalo v roce 1967 a od té doby značka několikrát změnila majitele až přistála v rukou švédské oděvní firmy Pyramid.

Gant nabízí košile parfémy, hodinky, brýle i boty

K dnešnímu dni má Gant své obchody ve více jak 73 zemích světa včetně České republiky. A ačkoliv jde dnes i čistě evropskou společnost, silný odkaz na své americké prapředky nezapře. Stejně jako se vyvíjela firma samotná, měnil se i sortiment nabízeného oblečení. Zatímco na začátku Gant nabízel oblečení pouze pro muže, postupem času začal odívat i ženy a děti. Rozvinuly se také licencované řady Home, Time, Fragrance, Footwear, Underwear a Eyewear – tedy hodinky, parfémy, boty, brýle a spodní prádlo pod značkou Gant. Nicméně největší ohlas z celého produktového sortimentu mají nadále košile Gant. Tyto košile jsou vyráběny v celé řadě stylů, barev a materiálů.

Oblečení značky Gant

Kompletní sortiment oblečení Gant najdete v některém z obchodů, případně můžete zkusit nějaký outlet. Více informací o značce najdete na její domovské stránce: http://www.gant.com

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top