skip to Main Content

Mulberry logo Mulberry je anglická luxusní značka známá svými silnými vazbami na dědictví kvalitního řemesla a designu. Společnost byla založena v roce 1971 na venkovském hrabství Somerset. Vytváří doplňky, boty a dámské oblečení, ve kterých se mísí umné řemeslo s funkčním designem, kreativitou a představivostí.  Tato lifestylová značka je díky svému typicky anglickému stylu a osobnosti velmi populární nejen na britských ostrovech, ale po celém světě. Během sedmdesátých a osmdesátých let se společnost proslavila hlavně svými kolekcemi prošívaných tašek a bund, inspirovaných nepředvídatelnými anglickými lovy, hony a rybařením. Tyto kolekce proslavili Mulberry a umístili do centra módního světa a díky nim vznikl nezaměnitelný módní směr: Le Style Anglais. Po počátečním úspěchu společnosti, kolekci za kolekcí, dokazovala svou kvalitu a originalitu. Na začátku dvacátého prvního století se zrodila jedna z největších ikon Mulberry: Bayswater – okamžitě rozpoznatelný kousek v podobě kabelky, která reflektuje um a řemeslo, díky němuž je společnost známá především. S typickým Postman’s Lock zavírám a jemně broušeným koženým interiérem tašky pro jedinečný pocit luxusu a kvality.

Mulberry
ukázka kabelky
Mulberry
druhá ukázka kabelky

Rozmach a popularita

Od března 2008 se kreativním ředitelem ve firmě Mulberry stala Ema Hill. Pod jejím vedením se firma rozrostla a získala velkou mezinárodní reputaci. Ema Hill přinesla moderní a uvolněné tvary u mnoha nových designů tašek a je také zodpovědná za současný populární aktovkový design. Také měla velký vliv na rozmach kolekcí s ženským oblečením, které se zařadili na přehlídkových molech k doplňkům a kabelkám a získali si velkou oblibu. Za svou práci byla také několikrát oceněna a pomohla získat i ocenění pro firmu Mulberry za nejlepší designérskou značku roku 2011.Mulberry
ilustrační obrázek
Žena s kabelkou Mulberry

Obří Bayswater

Firma Mulberry loni oslavila své čtyřicáté výročí a krom velkých a luxusních narozeninových oslav po celém světě také připravila speciální překvapení. Vytvořili speciální zlatou Bayswater kabelku, která byla výjimečná nejenom svým třpytem, ale také velikostí, dosahovala totiž obřích rozměrů. Fanoušci a zákazníci mohli obří tašku obdivovat všude po světě, od australských pláží až po londýnská muzea.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top