skip to Main Content

Wrangler a Lee

Džíny, jeans nebo třeba rifle. Pod všemi těmito názvy můžete najít kalhoty módní značky Wrangler / Lee. Ta je známá především díky vyhlášené džínové módě, která je fenoménem dnešní doby. Wrangler/Lee udává džínové módě směr a je vždy o krok napřed. Kromě džínoviny ve všech podobách však najdete v produktech této značky také dámské i pánské bundy, tílka, trička, mikiny, kraťasy i košile. Značku Wrangler/Lee si oblíbily milióny lidí po celém světě pro svou pohodlnost, kvalitu a moderní střihy.

Wrangler, džíny, které vám sednou

Historie značky Wrangler sahá do roku 1904. V té době zakládá pan C. C. Hudson továrničku na výrobu pracovních oděvů s názvem Hudson Overall Company, později Blue Bell Overall Company. Rok 1947 byl pro společnost zásadní, spolupráce se slavným návrhářem a později zaměstnancem firmy Wrangler Rodeo Benem uvádí na trh historicky první Wrangler jeansy – tzn. „western jeans“, což byly džíny určené pro kovboje a rodeo. Díky jejich pohodlnosti si je oblíbilo mnoho kovbojů, mezi nimi i světoznámýy Jim Shoulders, vítěz mnoha rodeo mistrovství světa. Dodnes patří Wrangler jeans mezi oficiální oblečení Asociace rodeo kovbojů.  Později se fenomén džín Wrangler začal rozšiřovat i mezi běžnou populaci a od devadesátých let jsou nejprodávanější džínovou módou světa a svou pozici si stále drží.

Kvalitní džíny Lee pro každého

Firma Lee začala vyrábět první produkty – pracovní oděvy jako monterky a bundy ve městě Salina v Kansasu. Jejím zakladatelem je Henry David Lee. Lee je mezinárodní maloobchodní prodejce a tvůrce oblečení pro všední dny i pro pracovní příležitosti s více než 400 zaměstnanci v USA. Patří pod VF Corporation – největší oděvní společnost na světě. Je jednou z nejstarších značek džínsů na světě, přesto stále velmi oblíbenou.

Nová kolekce jaro/léto 2011

Nejnovější kolekce nabízí opět džíny všech střihů a barev, které padnou opravdu každému. Velmi módními a oblíbenými jsou kárované košile s dlouhými i krátkými rukávy.

Mikiny, opasky a doplňky všech tvarů a barev, stačí si jen vybrat.

Kde zakoupit u nás?

V České republice je značka Wrangler/Lee k dostání nejen ve specializovaných obchodech této značky v každém větším nákupním centru. Můžete také navštívit jediný český specializovaný e-shop www.wranglerjeans.cz . Cenová relace je střední, cena však odpovídá velmi kvalitnímu provedení.

Značky Lee i Wrangler v současné době patří do portfolia výrobní firmy VF Corporation, pod kterou spadají mj. značky The North Face nebo JanSport.

Více informací na oficiálních webech www.wrangler.com nebo www.lee.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top