skip to Main Content

Propojení francouzské elegance, kvalitních materiálu, vášně pro lyžování a outdoorové sporty, to je ve zkratce značka Salomon. S jakými důležitými milníky se firma během své existence setkala? A co svému zákazníkovi může nabídnout? Tak přesně o tom si dnes povíme.

Salomon - panská a dámská obuv

První zmínky o značce Salomon

Píše se rok 1947, tedy dva roky po skončení celosvětového válečného běsnění, kdy se v centru francouzského městečka Annecy otevírá obchod s pilami na dřevo. Jedná se o podnik rodiny Salomon, který se kromě prodeje pil zaměřoval na výrobu broušených hran u lyží.Zlomový bod přišel v roce 1979, kdy se firmě podařilo vyrobit přezkové lyžařské boty. Od tohoto okamžiku bylo upevňování bot k lyžím o tolik snazší, že si Salomon napříč světem velmi rychle vybudoval značnou popularitu a zvučné jméno.

O 20 let později ale Salomon odkoupil jiný gigant pohybující se ve vodách sportovního vybavení, kterým není nikdo jiný než německý Adidas. Došlo tak ke změně názvu na Adidas-Salomon. U něho se ale Salomon příliš dlouho neohřál, jelikož již o 8 let později, v roce 2005, byl odkoupen finskou společností.

Jaký sortiment značka nabízí dnes

Láska k lyžařské obuvi značku doprovází dodnes, svůj sortiment ale rozšířili o spoustu dalších věcí. S čím si značku Salomon spojujete vy? S velkou pravděpodobností vás jako první napadnou outdoorové boty. U zákazníků jsou velmi oblíbené a nejčastěji se tak vyskytují i v televizních spotech. Svému nositeli zaručují pohodlí, potřebnou stabilitu, zkrátka zdravé prostředí pro vaše nohy.

Mimo lyžařské vybavení se firma zaměřuje na výrobu a prodej sportovního oblečení, jako jsou funkční trička, bundy, kalhoty nebo mikiny. Dalšími zástupci, na jejichž prodej se firma soustředí, jsou běžecké boty, batohy a jiné doplňky související s turistikou či lyžováním. Všechno nabízené zboží v sobě kloubí praktičnost, kvalitu i vzhledný a lákavý design.

Kvalitní běžecká obuv

Salomon nabízí běžeckou obuv pro ženy i muže. Aby se dosáhlo maximálně dobrých výsledků jak na straně prodejce, tak na straně zákazníka, rozděluje Salomon běžecké boty do dvou kategorií. A to podle toho, zda se ve většině času věnujete trailovému běhu, tedy běhu po nezpevněných úsecích, nebo naopak silničnímu běhu.

Trailová verze vaší noze pomůže rovnoměrně vyrovnávat dopady na různorodém povrchu, jako jsou třeba lesní či bahnité cesty. Speciálně upravenou podrážkou obuv podpoří vaši stabilitu i během deště a zároveň s pomocí kvalitní membrány zajistí, že bude vaše noha po celou dobu v suchu. Dopřejte si tak zasloužený, ničím nerušený požitek z běhu.

Oproti trailové verzi je ta silniční lehčí, avšak vaší noze dopřeje potřebnou oporu také. Kromě toho je obuv vybavena perfektní stélkou, díky které dopady na tvrdém povrchu nebudete zbytečně namáhat své klouby. Koupí běžecké silniční obuvi tak získáte potřebný komfort, oporu i stabilitu.

Zajímavé kampaně firmy Salomon

Značka si své dobré jméno drží nejenom z důvodu prodeje kvalitních produktů, ale i svými počiny. V roce 2016 se dospělým divákům pomocí televizní reklamy snažila předat poselství, aby se vydali ven, sportovali, hráli si, a hlavně! Aby se skvěle bavili, a to nehledě na to, kolik jim je let.

V roce 2019 svoji pozornost Salomon zaměřil na ženy, jejichž postavení ve společnosti chtěl zrovnoprávnit. Aby se necítily méně cenné jak muži nebo aby se nebály samy vyjít ven. Samotné motto firmy: „Don’t wait any longer. Now, it’s time to play.“ je hravé a zároveň velmi motivující.

Oficiální eshop Salomon

Kde si zboží značky Salomon pořídit

Nejsnadnější, nejbezpečnější, a tudíž nejlepší volbou je český e-shop značky: Salomonstore.cz. Nabízejí zde pouze originální kousky za příznivé ceny, navíc garantují vrácení platby, pokud se zbožím z určitého důvodu nejste zcela spokojení. Při objednávce nad 2 000 Kč je poštovné dokonce zdarma. Další skvělou zprávou pro zákazníky může být informace, že za každý nákup obdržíte dáreček v podobě kreditů. Díky těm si na svoji příští objednávku můžete uplatnit slevu.

Pokud jste z Kroměříže nebo se v její blízkosti alespoň pohybujete, neváhejte zavítat i do kamenné prodejny ZebraStores.cz, kde si vybrané kousky můžete vyzkoušet a mít tak záruku, že vám budou bezchybně padnout.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top