skip to Main Content

Nike je předním světovým dodavatelem sportovní obuvi a oděvů se sídlem v americkém Oregonu. Za více než čtyřicet let působení na trhu se tato značka stala symbolem mnoha sportovních úspěchů. Původní kořeny značky Nike bychom našli především v atletice.

Nike logoJak to bylo s logem Nike?

Historické foto Nike
Jen málokoho z nás by jistě napadlo, že návrh dnes již kultovního loga Nike, vytvořeného studentkou portlandské univerzity, stál na počátku sedmdesátých let zakladatele Billa Bowermana a Philipa Knighta pouhých 35 dolarů. Dvojice nadšených sportovců nejdříve téměř deset let podomácku experimentovala s gumovými materiály s vidinou pohodlnější a především lehčí obuvi a v roce 1972 opravdu přichází s převratným konceptem, který hýbe světem. Počátkem 80. let se boty pod novou značkou Nike prodávají po celých Spojených státech. V roce 1992 na olympiádě v Barceloně už nosí jejich oblečení i obuv všichni američtí medailisté.Ukázka bot a oblečení Nike

Boty a oblečení Nike
Nová kolekce oblečení vyrobena z na dotek příjemných materiálů, které nedráždí pokožku. Vysoká prodyšnost a rychlé odvádění potu, oblečení Nike bude zkrátka dýchat s vámi.

Just do it!

V současné době zaměstnává společnost Nike Inc. více než 30 000 lidí po celém světě a její roční obrat činí přes 18 miliard amerických dolarů. Už dávno se neorientuje pouze na běžeckou obuv, ale vyrábí zboží pro širokou škálu sportů včetně fotbalu, basketbalu, tenisu nebo třeba golfu. Do mysli mnoha sportovních fanoušků se Nike zapsal také svým sloganem Just do it (Prostě to udělej), kterým dává najevo, že má rád výzvy a vždy se snaží být technologicky o krok napřed. Nedávno např. tato značka uvedla do prodeje kriketové boty s téměř o třetinu nižší hmotností než nabízí konkurence.

Kopačky a jiné Nike boty

Obuv Nike
Dámská i pánská obuv pro každodenní příležitost. Na obrázku zleva: kopačky Mercurial Vapor, Nike Dunk a Nike Zoom SisterOne+

Kvalitní materiály prověřené hvězdami

Nestačí vám mít boty jako každý druhý? Navrhněte si na internetových stránkách svou vlastní barevnou alternativu a během týdne máte doma pár bot, který nebudete chtít sundat – a zaplatíte pouze o 20% více než v obchodě. Ale není to ani zdaleka jen obuv, která dělá Nike jednu z nejpopulárnějších značek na světě. Její sportovní i každodenní oblečení vyznačující se pohodlností, vysokou kvalitou a příjemností použitých materiálů za přijatelnou cenu se stalo vyhledávaným zbožím u profesionálů i začínajících sportovců.

Z těch profesionálních, kteří značce dělají svým jménem reklamu, bychom mohli jmenovat fotbalisty jako je Didier Drogba, Cesc Fabregas nebo tenisty typu Rafael Nadal. Kromě nich po značce Nike sahá i mnoho klubů a národních reprezentací. Ti všichni oblékají dresy z dílen Nike stejně jako vy, pokud ze sebe chcete vydat maximum. Jste-li náročnější a nechcete se ve sportu omezovat, s Nike rozhodně neprohloupíte.

Fenomén Nike+

Skvělým tahem pro značku Nike bylo spojení s jinou hvězdnou ikonou – společností Apple. Dohromady totiž spustili projekt nazvaný Nike+, jehož smyslem je představit běhání jako skvělý způsob aktivního trávení volného času. Stačí navštívit domovskou www.nikeplus.com, kde najdete komunitu běžců a další informace o projektu Nike+. Ten zaznamenal úspěch především díky povedené kampani jménem Men vs. Women a objevily se v něm celebrity jako Paula Radcliffe, Roger Federer, Fernando Torres nebo herečka Eva Longoria.

Reklama na Nike+

Kde nakupovat značkové oblečení Nike?

Autorizovanými prodejnami oblečení i obuvi Nike v České Republice jsou A3 Sport, Intersport, Sportisimo, Hervis, Praguestore, Max Store, Sport Plus nebo Lifestyle Sports. Najdete je v každém větším městě v síti obchodních domů jako Olympia, Carrefour, Interspar a Futurum.

2 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top