skip to Main Content

Benetton

Logo BenettonBenetton (oficiální název zní United Colors of Benetton) je globálně působící oděvní společnost se sídlem v Treviso v Itálii. Společnost založil Luciano Benetton v roce 1965 spolu se svými sourozenci, šéfem se stal sám Luciano, navrhování se ujala sestra Guiliana, bratr Gilberto měl na starost administrativu a finance a druhý bratr Carlo řídil produkci. Dnes značka Benetton náleží mezi nejznámější na světě a její obliba stále narůstá. V současnosti v čele firmy stojí Lucianův syn Alessandro Benetton.

Oblečení  Benetton

Módní produkce Benettonu

Společnost Benetton produkuje hlavní neformální značku United Colors of Benetton, jenž má i nejdelší historii; značku Undercolors of Benetton orientovanou na plavky, spodní prádlo a noční prádlo; elegantní značku Sisley a značku sportovního oblečení a obuvi pro volný čas s názvem Playlife. Módní nabídka Benettonu nezahrnuje pouze oblečení a doplňky, ale také parfémy nebo nápadité brýlové obroučky. Úspěch společnosti Benetton spočívá z velké části v jejich některých reklamních kampaních, které bojují proti rasismu, AIDS či náboženským a společenským předsudkům.

Kabelky Benetton

Kabelky Benetton

Činnost a produkce Benettonu mimo oblast módy

Značka Benetton sponzorovala a také vlastnila tým Formule 1. V roce 1991 začala vydávat mezinárodní magazín Colors.

Firma Benetton vyrábí také bytové doplňky a další produkty pro domácnost oplývající typickou barevností a rozmanitými vzory a utváří tak moderní způsob života zejména mladých lidí. Produkuje tapety, nátěrové hmoty, nádobí, bytový textil a obkladové materiály, jenž svým zpracováním dávají na vědomí, že jde o vysoce kvalitní zboží.

Oblečení  Benetton

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top