skip to Main Content

Longchamp

 

Longchamp je francouzský výrobce luxusního zboží a kožených výrobků. Firmu v roce 1948 založil Jean  Cassegrain. Původně zaměstnával řemeslníky z údolí Loiry, kteří vyráběli příslušenství pro kuřáky a kožené obaly na dýmky.  V roce 1955 se sortiment rozšířil o drobné kožené doplňky a Jean Cassergain založil svou první továrnu. O patnáct let později firma otevřela první butik a začala prodávat lehké kožené cestovní zboží, především tašky a kabelky.V osmdesátých letech vedení převzal syn zakladatele Paul Cassergain a začal s rozšiřováním.  Pod jeho vedením firma začala vyrábět oblečení, šály a další módní doplňky.  Navíc se v roce 1961 spojil s nově otevřeným křídlem pařížského letiště Orly a začal zde prodávat své cestovní tašky. Díky tomuto tahu získal popularitu mezi cestujícími z celého světa a rozšířil pověst firmy jako prodejce luxusního a kvalitního zboží. Značka je pojmenována podle dostihového okruhu, který se nachází Paříži na jihozápadě Boulogneského lesíku, odtud také pochází slavný kůň v logu.

 

Nestárnoucí klasika

Rok 1993 přinesl pro Longchmap slavnou kolekci „La Pliage“, skládací cestovní tašky vyrobené z vinylu s koženými prvky pro zajištění větší pevnosti a nosnosti. Postupem času se v této kolekci objevilo mnoho druhů tašek od toaletních taštiček, tašek na oděvy až po cestovní či tenisové tašky. Výrobky velmi elegantní, ale přesto funkční. Popularita této kolekce značku proslavila po celém světě. Následovala expanze do Spojených států amerických i Asie, ve kterých si firma založila butiky na nejluxusnějších adresách.

 

 

Vytvořte si vlastní “Longchampku”

Longchamp se v současné době drží svého dědictví výrobce luxusního koženého zboží. Díky spojení s významnými designéry a návrháři si jeho výrobky stále udržují vysokou míru kvality a oblíbenosti. Od roku 2003 se Longchamp přizpůsobuje novým technologiím, a tak si zákazníci mohou online „vytvořit“ svou vlastní tašku. Uživatelé si zvolí velikost rukojeti, barvy, vzor písma nebo vyšívání. Celý výtvor pak mohou podepsat i vlastními iniciálami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top