skip to Main Content

Tilak

Společnost Tilak, založena roku 2000, vyrábí spací pytle, outdoorové oblečení a doplňky. Roman Kamler, zakladatel a většinový majitel Tilaku, začal s šitím vlastních spacích pytlů a oblečení, již o mnoho let dříve. Už v roce 1986 začal oficiálně vyrábět spací pytle pro svoji potřebu. Ale kvalita dobrých věcí se šíří rychle a o jeho spacích pytlích se dozvídalo více a více lidí a zájem o ně vzrůstal. Navíc Roman Kamler jako horolezec, měl spoustu známých a kamarádů, kteří se při lezení po horách také rádi vyspali v teple a pohodlí.

Zázrak jménem Gore-tex

Zlom pro Ramana Kamlera přišel v roce 1992, kdy získal kontrakt od firmy Gore a mohl používat jejich materiál Gore-tex na výrobu oblečení pro horolezce. Tento tah nastartoval další vzestup firmy. Postupem času omezil výrobu spacích pytlů, protože poptávka po jejich oblečení se stala tak velkou, že jeho výroba dostala přednost. V roce 2000 společnost jednak získala jméno Tilak a jednak se také přestěhovala do továrny v Šumperku, kde sídlí a vyrábí doposud.

 

Pod ochranou Šivy

Jméno společnosti je odvozeno z výrazu pocházejícího ze Sanskrtu. Jedná se o výraz pro skvrnu či tečku. V současné době tento pojem nejčastěji známe jako červenou tečku mezi obočím, která má znázorňovat ochranu boha Šivy. Tilak si tuto filosofii vzal za svou a prodejem svých výrobků se zavazuje k ochraně svých zákazníků, a proto je také v jeho logu velmi důležitá právě červená tečka.

Tilak

Česká výroba, české produkty

Výroba společnosti Tilak probíhá výhradně v České republice v jejich továrně v Šumperku. Roman Kamler nechce přesunout výrobu do Číny, přestože by zde výroba byla levnější, ale snaží se udržet kvalitu a prestiž českých výrobků. Spolehlivost a kvalitu jejich výrobků dokládá také nadstandardní záruční lhůta, která trvá čtyři roky od zakoupení výrobku a následný pozáruční servis.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top