skip to Main Content

Hermès

Logo HermesPokud jste si doposud mysleli, že k absolutní špičce na poli francouzské módy patří Gucci či Louis Vuitton, tak jste na omylu. Naprostým vrcholem francouzské módy je značka Hermès, jež si za dlouhá léta své historie vydobyla titul bezkonkurenční jedničky ve světě prvotřídní módy.

Co značka Hermès nabízí?

Značka Hermès nabízí již léta svým náročným zákazníkům luxusní dámskou a pánskou módu, všemožné módní doplňky a v neposlední řadě i parfémy. Pro tuto značku se zaručeně nadchnete, jelikož v kolekcích Hermès naleznete vždy něco inovativního, originálního a samozřejmě vysoce stylového a šik. Zrak se vám však trošku rozostří při pohledu na cenovku. Modely bohužel nejsou pro každého z nás. Tato pařížská značka se proto zalíbila nejedné celebritě. Namátkou můžeme vzpomenout Paris Hilton, Nicole Kidman, Elizabeth Hurley či samotnou Madonnu.

Značku Hermès založil v roce 1837 Thierry Hermes a společnost zpočátku působila jako výrobce jezdeckého příslušenství – zejména sedel, jezdeckých bot a uzd. Tyto časy připomíná současný vzhled loga značky Hermès, a to kočár s koněm a jezdcem. S příchodem 20. století koně začaly nahrazovat automobily, a tak se produkce přeorientovala na zavazadla, batohy a plavky. V této době se začaly vyrábět první legendární kabelky Hermès.

Hermes pro ženy

Móda Hermès v současnosti

Současný pátý rodinný pokračovatel a ředitel společnosti Hermès Jean-Louis Dumas-Hermès se drží mnoha lety ověřené obchodní filozofie této značky zakládající se na kvalitě, eleganci, harmonii, ale také na garantované životnosti. Značka Hermès se stala zosobněním přepychu, a proto si jí dopřávají zejména celebrity, vládnoucí představitelé a bohatí lidé.

Dnes se společnost Hermès soustředí na navrhování a tvorbu oděvů, kabelek, šátků, hodinek, šperků, diářů, parfémů, rukavic, brýlí, kravat, obuvi a dalšího koženého zboží i jiných, ale i na ložní a domácí prádlo, porcelán, sklo či dekorace do koupelny. V ČR najdete jejich butik v Praze ve známé a luxusní Pařížské ulici.

Hermes pro muže

Za současnými módními trendy značky Hermès stojí hlavní kreativní návrhář avantgardní módní guru Jean Paul Gaultier, který navazuje na tradici značky a inspiraci čerpá zejména v jezdectví a šermu.

Prvotřídní Hermès kabelky

Hermès představuje jedničku na trhu se šátky a kabelkami. Věhlasné hedvábné šátky a precizně vypracované kabelky každoročně tvoří podstatnou část výnosů této společnosti. Kabelky Hermès jsou módní ikonou, vyrábějí se v mnoha různých velikostech a barvách. Jako materiál jsou používány klasické, nebo exotické kůže a na vyžádání mohou být ozdobeny zlatem nebo drahými kovy. Mezi největší legendy patří kabelky Kelly bag (pojmenované po monacké kněžně a herečce Grace Kelly) a Birkin bag (své jméno získala po herečce Jane Birkin).

Kabelky Hermès zcela jistě patří na vrchol elegance a prestiže, jelikož jsou hrdým konkurentem tak zvučné značky jakou je slavný Louis Vuitton. Ležérní, skvěle zpracovaný střih skvěle kontrastuje s moderními barvami. Mezi nejoblíbenější modely patří Evelyne, Garden, Picotin Lock a Victoria. Opět si připravte minimálně 15 000 korun.

Kabelky značky Hermes

Hermès hodinky

Velký význam má značka Hermès také v hodinářském průmyslu. Navrhují je pařížští umělci a konstruují švýcarští hodinářští mistři. K výrobě je užívána ocel, stříbro, zlato a kůže. Všechny hodinky firmy Hermès lze lehce rozpoznat: mají nápis „Hermès Paris“ na číselníku, plastické písmeno H na korunce a symbol kočáru na spodní straně pouzdra.

Značka Hermès pro pány

Tento francouzský specialista ve světě módy se samozřejmě zaměřuje i na modely pro dámy, na pultech však nalezneme především zboží pro pány. Hlavní artiklem jsou košile. Nabízí se jak klasicky elegantní košile, které jsou vyrobeny z prvotřídní bavlny, tak košile módnější, poněkud extravagantnější. Druhá skupina košil vás zaujme určitě více, jedná se totiž o opravdu skvělé kousky, které jen tak u jiných návrhářů neuvidíte. A na druhou stranu takovou cenu také ne. Cena módních košil nejde pod 10 000 korun. Kromě košil můžeme logo koně vidět i na pánských svetrech, tričkách, kravatách, obuvi, kalhotách a bundách. Vše je samozřejmě prvotřídní kvality.

Dámské šátky, dámská obuv

Za zmínku jistě stojí dámská obuv, která vás na první pohled očaruje skvělým krejčovským zpracováním s nutnou dávkou elegance a přirozeného ženského stylu. Obuv je velmi decentní, vhodná pro každou příležitost. Symbolem francouzské dokonalosti jsou i dámské šátky, které podtrhnou ženskou krásu a dodají každé ženě pocit jedinečnosti. V případě šátků dostanete za poněkud vyšší cenu nebývalý pocit luxusu a elegance. Samozřejmostí je ruční zpracování veškerých motivů.

Značka Hermès jako jedna z mála značek dokáže zákazníka okouzlit nejen vhodnou volbou barevných kombinací, ale také kvalitou materiálů a prvotřídními střihy. I laické oko pozná, že značka Hermès patří do světa vrcholné módy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top