skip to Main Content

Boty Crocs

Značka Crocs stojí za plastovými dřeváky ve zvláštním prodyšném designu, který v lidech vyvolává obvykle dva protichůdné postoje. Na jedné straně jsou uživatelé, kteří na tyto pohodlné boty prakticky pro celoroční nošení nedají dopustit, na druhé pak ti, kteří jejich vzhled považují za nevkusný. Pravdou ovšem je, je značka Crocs si našla fanoušky po celém světě a má tržní zastoupení v téměř stovce zemí světa. Její uživatelé si je oblíbili nejen pro příjemný přizpůsobivý, prodyšný a zároveň termostabilní pěnový materiál, který je pevný a flexibilní současně, ale také pro možnosti, jež nabízí v oblasti barevného provedení či stylových potisků.

Crocs logo

Historie značky Crocs

Obuv i samotná značka Crocs jsou poměrně mladé, stejně jako společnost, která tyto plastové dřeváky vyvinula a zabývá se jejich výrobou a distribucí. Za specifickým designem a unikátním materiálovým řešením stojí kanadská společnost Foam Creations, která tento druh obuvi navrhla primárně jako vhodný pro používání na lodích (při jachtingu apod.). Speciální pěnový materiál je voděodolný, podrážka je řešena jako výrazně protiskluzná a umístění otvorů, které umožňují odvětrávání zároveň odvádí přebytečnou vlhkost, která do dovnitř boty dostane zvenčí nebo pocením. Pevná flexibilní pěna navíc nevstřebává pachy, boty tak lze velmi snadno udržovat.Od speciální obuvi k celosvětové raritě

Obuvnická společnost Crocs z Colorada, která byla založena trojicí vášnivých jachtařů – George B. Boedeckera, Jr., Lyndona V. Hansona III a Scotta Seamanse, odkoupila v roce 2002 design pěnových dřeváků od firmy Foam Creations a nechala jej patentovat. Od té doby vyrábí téměř výhradně produkty tohoto typu, jež je možné díky vstřikování plastového materiálu do různých forem upravovat do speciálních tvarů či nových designů a velikostí zahrnujících celé spektrum. Boty jsou dostupné pro děti i dospělé, v dnešní době také v různých variantách především sortimentu pro ženy.

Jak je na tom značka Crocs dnes

I přes zaryté odpůrce nachází pěnové dřeváky značky Crocs neustále nové příznivce po celém světě, a to nejen kvůli pohodlí a praktičnosti, které tato obuv nabízí. Značka Crocs patří v současné době mezi 10 největších prodejců nesportovní obuvi po celém světě s vysokými (až miliardovými obraty). Kontinuální inovace produktů přináší nejen nové styly v oblasti probarvování či tisků, ale také tvarového řešení – v porovnání s původním designem je sice moderní provedení velmi podobné, musel být však několikrát upravován zejména kvůli rizikům, které představoval u dětských velikostí – boty tak byly přizpůsobeny požadavkům vyšší bezpečnosti. Klasický design je napodobován řadou imitátorů, ty však obvykle nesplňují přísné podmínky, co se týká nejen provedení, ale i použitého pěnového materiálu.

Crocs eshop

Populární sortiment z nabídky Crocs

  • Boty dámské, pánské, dětské
  • Pantofle
  • Žabky
  • Baleríny
  • Sandály

Více informací najdete zde.

Ukázka z e-shopu

Crocs dámské sandály Swiftwate
Crocs dámské sandály Swiftwate
Zimní dámské boty Crocs
Zimní dámské boty Crocs
Crocs dětské sandály Fun Lab Car
Crocs dětské sandály Fun Lab Car

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top