skip to Main Content

Umbro

Jste-li fotbalový fanoušek, jistě neslyšíte název Umbro poprvé. Umbro je nejstarší anglická značka sportovního oblečení a fotbalového vybavení. Je součástí značky Nike. Umbro navrhuje a vytváří sportovní oblečení, sportovní obuv a vybavení v kombinaci s moderní fotbalovou kulturou.  Jeho produkty jsou prodávány ve více než 90 zemích celého světa. Je oficiálním dodavatelem anglického FA Cupu a sponzorem stadionu Wembley.

Krátce z historie Umbro

Firma byla založena v roce 1924 ve Wilmslow v Anglii jako „Humpreys Brothers Clothing“ (móda bratrů Humpreyových) Haroldem Humpreyem a jeho bratrem Wallacem. Brzy se zaměřili na fotbalovou módu a začali spolupracovat s fotbalovými týmy jako například Portsmouth a Manchester City, kterým dodali dresy na finále FA Cupu ve Wembley v roce 1934. Když odjíždělo Manchester City s trofejí domů, fanoušci mohli oči nechat na elegantních a propracovaných dresech. Do roku 1966 nosilo oblečení Umbro 85% všech britských klubů. Název HUMBRO vznikl zkrácením názvu Humpreys Brothers na první dvě slabiky.  Nejvíce Umbro proslavila letitá spolupráce s anglickým národním fotbalovým týmem. Během let Umbro spolupracovalo také na poli ragby, kriketu a basketbalu, proto převratně rozvinulo výrobu dresů a sportswearu. Spolupracujíc s nejznámějšími manažery (od Sira Alf Ramseyeho, po Fabia Capella) a fotbalovými ikonami (od Frannyho Lee po Johna Terryho), bylo vždy vše podřízeno jednomu cíli: Vytvořit dres, trenýrky a stulpny té nejlepší kvality pro hráče, kteří je pak oblékali.

Oblečení zaměřené na fotbal

Do poloviny osmdesátých let produkovala  značka Umbro pouze sportovní oblečení  jako dresy, kraťasy, ponožky, ale žádné boty. V roce 1985 se rozhodla představit brazilskému trhu první fotbalovou obuv. Design obuvi, která byla levnější než například konkurenční Adidas, se rychle stal populárním a začala masová produkce.  Umbro také stojí za nápadem populárního stylu šortek, které dosáhly vrcholu mezi osmdesátými a devadesátými lety.

Byly z nylonu a měly vždy jasné barvy. S růstem popularity mladých fotbalových týmů v Americe začalo tyto šortky nosit mnoho teenagerů jako volnočasovou módu.

Kam zajít Umbro nakoupit u nás?

Prodejny Umbro najdete v České republice například v Praze v obchodním centru Chodov, v Avion Shopping  Parku, v Brně ve Vaňkovce, v Olympii nebo ve Futuru v Ostravě. Nakupovat také můžete na některém z mnoha e-shopů, které jsou v ČR k dispozici.

Více informací na www.umbro.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top