skip to Main Content

Lonsdale

Logo LonsdalePočátky značky Lonsdale jsou spojeny s boxováním, na jehož vybavení se firma zpočátku orientovala. Později svůj záběr značně rozšířila a stala se plnohodnotnou oděvní firmou produkující kvalitní sportovní oblečení, ale i další módu.

Jak Lonsdale vzniklo?

Název si společnost přivlastnila po džentlmenovi jménem Hugh Cecil Lowther, což byl vévoda z hrabství Lonsdale. Kromě toho byl organizátor boxerských závodů na počátku 20. století. Každý úspěšný boxer v té době získával takzvaný Lonsdale pásek, přičemž toto jméno s povolením autora přejal v roce 1960 Bernard Hart, stojící na prvopočátku nové oděvní společnosti. U té byla důležitá propagace, o níž se postarali významní boxeři, jež ji hrdě nosili. Jmenovitě jde o tyto: Muhammad Ali, Mike Tyson, Henry Cooper či Lennox Lewis.

Oblečení Lonsdale

Oblečení Lonsdale

Lonsdale se líbí extrémistům

Osmdesátá a devadesátá léta se nesou v duchu rozšíření značky zejména mezi skinheady a jiné krajní aktivisty. To se již Lonsdale přestala úzce profilovat na boxerský sport a začala sponzorovat třeba i fotbalové týmy jako je Blackburn Rovers Football Club a stále zásobují vybavením fotbalové týmy z Brentford, Swindon Town a Millwallu.

Lonsdale, tašky, mikiny i boty

Lonsdale

Vzhledem k tomu, že se značky chopili zejména pravicoví extrémisté, stal se v mnoha zemích jako je Nizozemí výraz „Lonsdale mládí“ synonymem pro vyznavače pravého křídla z řad mladých lidí, kteří nemají daleko k brutálním rasistickým projevům.

Značka Lonsdale pro lidi všech barev

Lonsdale botyS takovouto rasistickou reklamou není samozřejmě společnost spokojena a rozhodla se tak k částečnému protiútoku a stala se sponzorem různých protirasistických kampaní. Jako příklad je možné uvést kupříkladu kampaň „Lonsdale má ráda všechny barvy“, kde byly zdůrazněny modely oblečení vhodné i pro lidi s jinou než bílou barvou pleti. Lonsdale kšiltovkaDíky tomu se popularita značky mezi pravicovými extrémisty o něco málo snížila a pozornost upoutala nově založená německá oděvní společnost Consdaple, v níž zastánci pravého křídla přímo nachází název nacistické strany NSDAP.

Co se produkce týče, stejně jako většina jiných má ve své kolekci barevná trička s nápaditým designem, mikiny, kalhoty či bundy a to vše zpravidla s velkým logem Lonsdale na hrudi. Samozřejmostí je móda pro obě pohlaví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top