skip to Main Content

Chanel

Když se řekne „Chanel“ téměř každé ženě přijde jako první na mysli slavný aldehydový parfém Chanel No. 5.

Módní návrhářka a zakladatelka francouzské módní značky Coco Chanel, vlastním jménem Gabrielle Chanel, však nemá na svědomí zdaleka jen vůně. Nejprve doslova převrátila naruby módní svět  a potom i ten parfémový. Chanel se odjakživa specializovala na luxusní, sexy zboží s nebývalou elegancí, ve svém sortimentu má šaty, sukně, jednoduchých střihů, kabelky pro společenské události a samozřejmě již zmiňované parfémy a kosmetiku. Také proslulé hodinky Chanel jsou oblíbené po celém světě, na první model s názvem „Premiere“ z roku 1987 navazovaly další a další řady propracovaných elegantních šperků na ruku.

Slavné tváře pro Chanel

S módní značkou Chanel spolupracovalo mnoho známých tváří od Catherine Deneuve, přes Carole Bouquet, Vanessu Paradis, Nicole Kidman až po úchvatnou Marilyn Monroe, jejíž slavná propagační fotografie pro Chanel No. 5 je nejslavnější reklamou nejen v historii Chanelu, ale v historii celého marketingu vůbec.

První krůčky Chanelu

Gabrielle „Coco“ Chanel se narodila v roce 1883. Odmalička si přála stát se barovou zpěvačkou, což se jí záhy splnilo, avšak brzy zjistila, že jí to nenaplňuje a tak si otevřela malý butik v Paříži, kde nabízela svou osobitou módu a dámy se k ní hrnuly pro večerní róby i klasické šaty a obdivovaly nejen její výtvory, ale také její krásnou vysokou štíhlou postavu a styl. Nejpodařenější a v historii módy nejdůležitější se stala módní řada s názvem „Malé černé“, odkud pocházejí stejnojmenné šaty, které se staly základem každé nové kolekce a dodnes jsou považovány za základní prvek šatníku každé ženy. Jejich střih spočívá ve snížené pasové linii a zkráceném střihu, což tehdy vyvolalo nemalý poprask.

Coco Chanel neusnula na vavřínech a svou pílí to dotáhla opravdu daleko. V roce 1921 uvedla na trh svůj první parfém, který se stal nejslavnějším parfémem v celé historii –

onen výše zmiňovaný Chanel No. 5, který se v mnoha renovacích a obměnách prodává s velkým úspěchem dodnes. V roce 1971 Coco Chanel umírá a značka se dostává do rukou módního giganta Karla Lagerfelda, který zachovává identitu značky a přináší k ní svůj nový, svěží módní styl, který milují miliony zákazníků po celém světě.

Parfémy pro každého

Parfémy Chanel přinášejí celé firmě významný podíl na zisku, vydělávají víc, než všechny ostatní odvětví módy Chanelu dohromady. Klasická aldehydová vůně Chanel No. 5 není všem moderním ženám po chuti, Chanel však nabízí něco pro každého – a ať zvolíte zelenou svěžest nebo opulentní orient, ve všech parfémech Chanel najdete typickou “chanelovskou” eleganci, luxus a občas i smyslnost. V České republice jsou parfémy Chanel k vyzkoušení a k dostání v každé parfumerii.

Více informací na oficiálním webu www.chanel.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top