skip to Main Content

Casio

Firmu Casio založil v Japonsku v roce 1946 Tadao Kashio. Jeho prvním produktem byl držák na cigarety „yubiwa“, v poválečném Japonsku velmi populární, protože cigarety byly tehdy cenným zbožím a tento držák ve tvaru prstenu se nasazoval na prst a umožňoval kuřákovi nejen vykouřit cigaretu beze zbytku až do konce, ale mít u kouření zároveň volné ruce na jakékoliv další činnosti.

Od tabáku ke kalkulačkám

Návštěva Business Show v Ginze v roce 1949 Tadaa společně s jeho bratry inspirovala k výrobě vlastní kalkulačky. Na vývoj použili peníze získané z prodejů „yubiwy“. Kalkulačky do té doby pracovaly s převodovkou a byly ovládány ručně pomocí kliky nebo motorku.

Casio Edifice

Kashio využil své znalosti elektroniky a jal se vyrobit kalkulačku pomocí solenoidů (podlouhlé cívky s hustými závity s konstatním magnetickým polem). Dokončili ji v roce 1954, čímž vznikla první japonská elektromechanická kalkulačka, která ovšem zabírala celý stůl. Hlavní inovací bylo použití desetitlačítkové klávesnice oproti tehdy používaným klávesnicím, které měly zvláštních devět tlačítek pro desítky, devět pro stovky atd. Další inovací bylo použití jednoho displeje místo do té doby obvyklých třech displejů pro argumenty a pro výsledek.

V roce 1957 Casio představilo model kalkulačky 14-A, první kompletní přenosnou kalkulkačkou na světě, která se tehdy prodávala za 485 000 jenů (dnes v přepočtu bezmála 95 000 Kč). Casio si v tomto roce také zaregistrovalo značku Casio Computer Co., Ltd.

Kalkulačky táhnou, ale hodinky jsou zajímavější

Osmdesátá léta byla pro Casio velmi úspěšná díky vysoké poptávce elektronických hudebních nástrojů a firma se také pro své inovace stala velmi uznávanou na poli hodinářského řemesla.

Dámské hodinky Casio

V tomto období vznikly první hodinky řízené krystalem křemenu (tzv. quartz), a to jak digitální, tak analogové.
Casio začalo v této době prodávat hodinky s kalkulačkou, byli mezi prvními výrobci hodinek, které zobrazovaly čas v různých časových pásmech, hodinek s teploměrem, měřidlem atmosférického tlaku výškoměrem a dokonce GPS displejem. A kdo by neznal slavnou řadu hodinky G-Shock? První model spatřil světlo světa v roce 1983.

Spousta prvních známých digitálních fotoaparátů vyšlo z produkce Casia včetně prvního fotoaparátu s LCD obrazovkou, 3 megapixelového fotoaparátu nebo prvního fotoaparátu se zabudovanou keramickou technologií čoček.

Dnes Casio vyrábí vědecké kalkulačky, hodinky, digitální kompaktní fotoaparáty, mobilní telefony, data projektory, tiskárny, elektronické slovníky a elektronické hudební nástroje.

Pánské hodinky Casio - Edifice, Illuminator, Pro Trek

Za dobu existence značky Casio se na trhu objevilo hned několik legendárních modelů pánských a dámských hodinek, namátkou třeba inovatiní řada Edifice, sportovní G-Shock pro pány či Baby-G pro dámy, svítící Illuminator nebo sportovní řada Pro Trek. Horkým zbožím je letos retro edice digitálních hodinek Casio s tlačítky a kalkulačkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top