skip to Main Content

Značka Birkenstock je synonymem obuvi, kterou zaručeně nepřehlédnete. Jak tento fenomén vznikl a jaká byla jeho cesta na vrchol?

Birkenstock logo

Historie značky Birkenstock

Plným názvem Birkenstock Orthopädie GmbH & Co. KG je německý výrobce obuvi. Jeho počátky sahají až do roku 1774.Značku založil švec Johan Birkenstock, původně jako malou rodinnou firmu. Birkenstock přišel se zcela revolučním pojetím boty: Původně plochou stélku boty vytvaroval tak, aby se anatomicky dokonale přizpůsobila chodidlu.

V roce 1971 si tato přelomová myšlenka začala z domovského Německa nekompromisně razit cestu i do ostatních zemí. Německá emigrantka Margot Fraser se pak postarala o to, že se „birkeny“ objevily dokonce v zámoří. Při návštěvě své domoviny zjistila, že jsou tyto boty natolik pohodlné, že se jich nechce vzdát. Margot Faser proto napadlo, že si je nechá do USA jednoduše dovážet.

Prosadit obuv, která příliš nesplňovala představy prodejců o módním obutí, nebylo úplně jednoduché, ale podařilo se. Jen v USA tak dnes Birkenstock má otevřeno celkem zhruba 5 600 prodejen.

Proč je Birkenstock tak populární

Značka Birkenstock se proslavila svými pantoflemi. Pro některé šlo o nenositelný kousek, nadmíru pohodlný, ale designově za zenitem. Jiný v nich viděli módní hit.

Ostatně nejedná se o první boty, které dokázaly rozhýbat mínění veřejnosti. Některým módním znalcům naskakuje husí kůže z představy plastových Crocs nebo zateplených válenek Ugg. Jiní na ně ale nedají dopustit pro jejich pohodlnost. S botami Birkenstock to bylo podobné.

První, kdo produkty z dílny Birkenstock povýšil na stylovou obuv, byl návrhář Marc Jacobs, který do nich obul topmodelku Tyru Banks. Že se nejedná o pomíjivý výstřelek 90. let dokázala v novém tisicíletí i značka Céline. V roce 2013 návrhářka Phoebe Philo vyslala na molo elegantně oděné modelky, kterým nazula právě pantofle Birkenstock.

Ačkoli jsou boty stále koncipovány jako zdravotní, propojení se světem módy z nich udělalo hit. A co víc: Pohodlný hit, který je ve srovnání s ostatními trendy veskrze milosrdný. Zejména ženy jsou nadšené z toho, že mohou držet krok s módou a současně si neničí nohy v úzkých botách na závratně vysokém podpatku.

Obuv je navíc kvalitní a vyrobená v souladu s principy udržitelné módy. Boty se stále vyrábějí v Německu a firma usiluje o kontrolu celého výrobního procesu. Rodinnou firmu ostatně dodnes vede praprapravnuk zakladatele.

Původní pantofle se dočkaly mnoha designových obměn a jsou dostupné v dámské i pánské variantě. Zcela nezpochybnitelně tak potvrdily svůj status módního hitu, který by neměl chybět v botníku ani vám.

Sortiment Birkenstock

  • Tenisky
  • Kotníkové s chelsea boty
  • Sandály
  • Pantofle
  • Domácí obuv
  • Sportovní obuv

Ukázky

Birkenstock pantofle Tema mikrovlákno
Birkenstock pantofle Tema mikrovlákno
Birkenstock boty Bend přírodní kůže
Birkenstock boty Bend přírodní kůže

Obuv od Birkenstock

Kde můžete tyhle boty koupit

V současné době existuje oficiální zastoupení značky v ČR, které má vlastní kamennou provozovnu v Praze.

Boty Birkenstock můžete naštěstí koupit i mnohem pohodlněji. Celá řada českých internetových obchodů má značku Birkenstock zahrnutou ve svém portfoliu. Zájemci tak mohou nakoupit na mnoha místech online.

Díky tomu si vyberete podmínky přesně podle sebe a zvolíte doručení či vyzvednutí přesně tam, kde vám to vyhovuje.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top