skip to Main Content

Americká značka kvalitního oblečení, která svoji pozornost zaměřila především na ochranné složky státu. Jak se od výroby uniforem pro hasiče, policii či námořnictvo s armádou dostala k civilnímu obyvatelstvu? Přečtěte si poutavou historii značky Blauer.

Blauer značka

Zrod společnosti Blauer

Nacházíme se v roce 1936, kdy mládenec Louis Blauer zakládá společnost šicí oděvy pro obchodní domy v Bostonu. Složení zaměstnanců bylo na tu dobu opravdu rozmanité, kromě Američanů v továrně pracovali například i Poláci nebo Řekové. Všichni se společnými silami zasloužili především o výrobu exkluzivních pláštěnek, sportovních kabátů a bund.Postupem času se pozměnil způsob výroby i použité materiály, a to za účelem dosažení maximálního komfortu ochranných složek obyvatelstva. Ušité oděvy byly velmi lehké, zhotovené z prodyšného materiálu, jenž odolával dešti. Kromě toho byly jednotlivé kusy oblečení opatřeny reflexními prvky, aby v nich byl člověk zřetelně viděn i během horších světelných podmínek. A zamezilo se tak hrozícímu nebezpečí.

Inovace v oblast služebních uniforem

Firma Blauer jako vůbec první přišla na trh s jednotnými pláštěnkami určenými pro policejní oddělení. Stejně tak pomocí oranžové barvy sjednotila všechny silničáře, aby se docílilo co nejbezpečnějšího provozu pro všechny zúčastněné strany.

Kromě toho pracovníci vyvinuli první měkký, a hlavně neprůstřelný pancíř, čímž došlo k značnému navýšení bezpečí všech policejních složek. Firma se tak nositele svých produktů snažila a stále snaží ochránit před živelnými pohromami, silničními incidenty i počiny spojenými s kriminalitou. Efektivně a pečlivě se zaměřují na jednotlivé detaily a snaží se je dovést k dokonalosti po všech možných směrech.

Jaký sortiment Blauer nabízí dnes

Na oficiálních stránkách prodejce jsou všechny produkty přehledně rozdělené do několika kategorií. Můžete si například zvolit, že se vám bude ukazovat pouze oblečení vyhrazené pro záchrannou složku. Nebo zvolíte klasické řazení, a to podle druhu požadovaného kusu oblečení, jestli si chcete objednat tričko, kalhoty a podobně.

Kromě oblečení se společnost zaměřuje na prodej kvalitní, účelové obuvi, ponožek i různých doplňků, jako jsou rukavice, pásky či dokonce nože. Prodejní ceny jsou poměrně vysoké, zato ale se vám do rukou dostanou prvotřídní kousky s dlouhou životností. Případně firma nabízí i outletové zboží, které je nejčastěji k dostání s 50% slevou.

Místa, kde si zboží od společnosti pořídíte v České republice

Blauer obchod Praha

Pokud budete mít cestu do Prahy, tak se přímo v centru města, konkrétně na Rytířské ulici, nachází kamenný obchod této prvotřídní americké značky. Nezaměnitelnou výhodou je, že si zde zboží můžete osobně vyzkoušet, a tak budete mít jistotu, že si pořizujete pouze skvěle padnoucí kousky.

Slevy na Blauer značku přes eshop

Další možnou alternativou jsou internetové obchody, velmi rozsáhlou nabídku nabízí například Zalando. Často se tu produkty nacházejí se slevou, a navíc obchod nabízí bezplatnou dopravu. Produkty tu seženete jak pro ženy, tak i muže a děti. Stejně tak, ačkoliv v omezeném měřítku, produkty této značky pořídíte na e-shopu AboutYou.

Dobré je ale zmínit, že v Česku dostupné obchody jsou nasměřovány na volnočasové oblečení, nikoliv na uniformy, kterými je Blauer proslaven ve světě, především tedy ve své americké domovině.

Ukázka oficiálního eshopu Blauer

Rok 2011 a ničivé tornádo

V květnu roku 2011 se společnost dostala do svízelné situace, její distribuční centrum totiž zasáhlo ničivé tornádo. Celá betonová konstrukce budovy se snesla k zemi, naštěstí se ale firmě podařilo rychle zareagovat. Během týdne vytvořila náhradní distribuční centrum 50 mil od původního a vrhla se do rozsáhlých oprav.

Rodina jako základní pilíř úspěchu

Firma Blauer byla založena jako rodinný podnik a stejně tak tomu je i v roce 2021. Ve vedení společnosti se již vystřídaly 4 generace, které si mezi sebou předávají cenné zkušenosti. Základ výroby je od roku 1936 stejný, avšak doplněný o moderní prvky, bravurně se tak skloubila osvědčená tradice s novými inovacemi.

Jejich produkty dokonce hrdě nosí i americká tajná služba v Bílém domě. Jméno Blauer se stalo synonymem pro kvalitu, pohodlí, styl i ochranu a inovaci. Proto neváhejte a vyzkoušejte jejich oblečení i na vlastní kůži.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top