skip to Main Content

Levisky jsou asi nejznámější a nejuznávanější značka džínů registrovaná ve více než 160 zemích světa. Již mnoho let se řadí mezi přední výrobce elegantně sportovního oblečení a doplňků. Klíčové hodnoty, kterými se firma prezentuje, jsou empatie, originalita, integrita a odvaha, a tyto hodnoty se odráží produktech.

Levi's jeans eshop

Levi's Jeans

Značka Levi’s byla pro lidi symbolem svobody a sebevyjádření v dobách sociálních změn. Přežila Divoký západ a pro mír bojovala ve válkách. Džíny Levi’s jsou charakteristické a snadno odlišitelné díky tradiční nášivce s motivem dvou koní trhajících džíny na úrovní pásku, obloukovitému stehování na zadních kapsách a červeným praporkem. Na řadě džínů také nechybějí klasické kovové nýty, jejichž původním účelem bylo zpevnění namáhaných kalhot. Jsou nepostradatelným kouskem oblečení v šatníků žen, mužů, dětí, obyčejných lidí i celebrit.Levi's Košile

Krátce z historie značky Levi’s

Tradice značky Levi’s se zrodila roku 1853 v období zlaté horečky v San Franciscu. Někteří zlato našli, a stali se z nich milionáři, jiní, jako třeba Levi Strauss, vydělali na zlaté horečce jmění, aniž by našli jediný valoun. Levi Strauss byl německý imigrant, který prodával zlatokopcům hrubé plátno na pokrytí stanů a vozů, později přešel na výrobu oblečení pro zlatokopy a rolníky. Látka na jejich výrobu byla dovážená z Francie a stal se z ní nejpopulárnější materiál na kalhoty – denim.

V roce 1872 Levi Strauss Jacob Davis navrhli systém, který eliminoval problém krátké životnosti kapes nezbytných pro práci horníků a zlatokopů. Vrchní rohy kapes se tedy začaly spojovat nýtky a přidal se také kapsový stehový design. Patent byl uznán oběma mužům roku 1873. Toto datum se dodnes považuje za zrození džínů.

V roce 1934 Levi Strauss&Co. založili Lady Levi´s jako jednu z prvních značek jeansů pro ženy. Během 2. světové války nosili američtí vojáci Levi’s jeans, trička, bundy a tím je uvedli na mezinárodní scénu.

Hodinky, boty a další

Současná podoba Levi’s Jeans

Kromě výroby a prodeje oděvů se firma Levi’s podílí i na osvětových kampaních v boji proti AIDS a rasismu a často se účastní jako sponzor hudebních festivalů či koncertních vystoupení. V České a Slovenské republice má své zastoupení od devadesátých let minulého století díky společnosti Levi Strauss Praha.

1 komentář k zobrazení

  1. Byl jsem příjemně překvapen, jak ochotné a nápomocné byly prodavačky v tomto Levi’s outletu. V záplavě džín mi jedna z nich pomohla vybrat ty pro mne, a to i když jsem moc nevěděl, co chci, v džínách a střizích se vůbec nevyznám. Je pro mne záhadou, jak si může pamatovat, které velikosti kterých džín ještě mají a které už ne. Každopádně díky ní jsem s nákupem velmi spokojen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top