skip to Main Content

Logo Pierre CardinPierre Cardin, muž stojící za svou značkou Pierre Cardin, se už od počátku své módní kariéry chová tak trochu jinak. Jeho poněkud odlišný přístup spočívá v tom, že podle haute couture (vysoké módy) vytváří módu městskou, respektive takovou, kterou si mohou dovolit i lidé, jež zrovna nestojí na vrcholku sociálního žebříčku. Nadějný Francouz býval často kritizován za tento počin ze strany novinářů a také ze strany svých kolegů návrhářů. Tato slova však oplácel svou oblíbenou větou: „Vždyť i lidé, kteří nejsou zrovna bohatí, mají právo oblékat se zajímavě a osobitě!“

Foto Pierre CardinTímto výrokem si často získával náklonnost z řad běžných lidí, kteří pak s oblibou chodívali navštěvovat jeho obchodní dům na Rue Richepanse na předměstí Paříže. Cardinova tvorba podpořena několikaletou praxí u známého návrháře Puquina a Diora, vyústila v roce 1959 v hojně prodávanou elegantní kolekci, kterou si díky nízké ceně mohl pořídit opravdu každý.Geometrie v podání Pierre Cardina

Omrzely Vás již okoukané kostkované a proužkované vzory? Pak se Vám Cardinova tvorba sázející na neobvyklé tvary jistě zalíbí. Cardin jako jeden z mála lidí z módní branže neuznával přírodní a tělové barvy, klasické vzory ani tvary. Tento futuristický návrhář viděl lidské tělo geometricky, proto ve svém designu používal trojúhelníky, kruhy, šestiúhelníky. Část jeho tvorby byla však poněkud konzervativnější, zde se později od něj nechaly inspirovat slavná jména jako Karl Lagerfeld, Stella McCartney či známí Viktor & Rolf, když vytvářeli kolekci pro H&M.

Móda Pierre Cardin

Móda Pierre Cardin pro volný čas

Značka založená před více než půl stoletím stále drží krok s rychle měnícím se módním světem. V nynější době vám Pierre Cardin může nabídnou své klasické elegantní kolekce pro muže obsahující obleky, saka, kalhoty, košile, kravaty, bundy, kabáty a pláště. Koupí výrobků značky Pierre Cardin nezískáváte pouze jistotu kvality a módnosti, ale především osobitou image. Výrobky jsou zdokonalovány nejen po stránce užitných vlastností, ale také použitím vysoce kvalitních módních materiálů. Pokud příliš neholdujete klasickému business stylu, pak se vám jistě zalíbí volnočasová kolekce Casual obsahující jeansy, trika, mikiny, košile svetry, které jsou vhodné především k trávení volného času.

Kolekce Pierre Cardin Casual

Prádlo Pierre Cardin

Cardinova tvorba se nevztahuje pouze na futuristické modely a elegantní, všem dostupnou pánskou kolekci, ale také na nejspodnější dámský šat. Spodní prádlo Pierre Cardin se stalo velice oblíbené u všech žen trvajících na vysoké kvalitě a maximální pohodlnosti prádla. Podprsenky a kalhotky, na kterých se nalézá logo Pierre Cardin, tyto požadavky hravě splňuje, zároveň působí nadmíru elegantním a lehce erotickým dojmem.

Spodní prádlo Pierre Cardin

Co má společného Pierre Cardin a The Beatles?

Šlépěje značky Pierre Cardin vedou opravdu daleko. Kromě pánských a dámských kolekcí se působnost značky rozšířila i do světa perfémů. Pokud se vám zdá značka Pierre Cardin málo známá a působí na vás poněkud nedůvěryhodně, pak vás ke koupi výrobků možná přesvědčí takové reference jako tvorba koncertních kostýmů pro The Beatles a spoluúčast při návrhu skafandrů pro vesmírný program NASA.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top