skip to Main Content

„Chceme oslavovat život jako svět vašich snů. Náš vzkaz je mířen všem, koho vábí tento snový svět. Věříme v rozpolcenost, kouzlo, v naději i krásu.“

Logo značky Viktor & RolfFotky návrhářů Viktor & RolfViktor a Rolf je nizozemská značka patřící dvojici Viktor Horsting a Rolf Snoeren. Založena byla v roce 1993 v Amsterdamu. Dvojice se seznámila při studijích na Arnherm art academy. Po maturitě se přestěhovali do Paříže, kde pracovali jako internisti pro různé módní značky, ale zároveň také po večerech začali navrhovat své vlastní oblečení.

V roce 1993 vyhráli hlavní cenu Hyerés fashion festivalu. O pět let později, v roce 1998 předvedli svou první show na Pařížském týdnu módy. Jejich „ready-to-wear“ kolekce pro ženy a kolekce „Monsieur“ pro muže oslnila tisk a díky ní se zapsali do širšího podvědomí.Ukázka z kolekce Viktor & Rolf

Oblečení Viktor & Rolf

Deset let po založení značky zahájilo Pařížské muzeum módy retrospektivní výstavu o první dekádě jejich návrhářské práce. O dva roky později otevřeli svůj vlajkový obchod Golden Quadrilateral v Miláně a byli osloveni firmou L´Oreal k vytvoření jejich unikátního parfému Flowerbomb. Boty značky Viktor & RolfV současnosti mají Viktor a Rolf své vlastní obchody v 20 zemích světa.

Rok 2006 byl pro Viktora a Rolfa zlomový – vytvořili podzimní kolekci pro švédskou firmu H&M, která se prodávala ve vybraných obchodech této sítě ve velice příznivých cenách, které jistě potěšily všechny fanoušky této originální návrhářské dvojice.

Pro jejich tvorbu je charakteristické vrstvení, deformování tvarů, přehánění a neustálé se opakování klasických designových prvků. Oblečení Viktor and RolfV několika jejich módních řadách naleznete kromě „haute couture“ kolekcí i spodní prádlo, obuv, doplňky, šály, brýle, pánskou konfekci i parfémy.

Viktor a Rolf ulovili pozornost médií díky svým umělecky laděným až divadelně pojatým módním přehlídkám a extravagantním kolekcím. Po letech strávených v ústraní všech akcí jako jsou týdny módy a podobně, protože byli příliš avantgardní pro „střední proud“ se vyšvihli do světel módních reflektorů. Například pro pánskou kolekci v roce 2007 předváděli své modely sami a převlékali se přímo na molu. Jejich nejnovější kolekce pro jaro/léto 2009 byla zase předvedena pouze jednou modelkou a přehlídka se konala pouze „virtuálně“.

Ukázka kolekce Viktor and Rolf

Ukažte, že máte rádi značku Viktor a Rolf!

Pokud chcete dát všem okolo jasně najevo, jakou značku máte nejraději, zkopírujte si kód níže (stiskem CTRL+C pro kopírování, CTRL+V pro vložení) na svůj profil, do svého blogu nebo na své stránky! Díky tomu se každý dozví, jakou značku máte nejraději.

Logo Viktor a Rolf
Miluju Viktor a Rolf!
Miluju značku Viktor a Rolf!

Kde koupit oblečení značky Viktor a Rolf

Módu značky Viktor a Rolf můžete většinou zakoupit v jejich buticích, ty se však bohužel v České republice nenacházejí, proto se budete muset vypravit někam do zahraničí. Přehled prodejních míst najdete na oficiální stránce značky Viktor a Rolf.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top