skip to Main Content

Logo značky EtniesEtnies je značka pocházející z Ameriky, přesněji řečeno z Lake Forest v Kalifornii, kde má svou domovskou stanici. Vlastníkem je společnost Sole Technology, Inc., z níž se kdysi část odštěpila a začala vytvářet oblečení pod značkou éS. Samotná značka Etnies se orientuje zejména na obuv určenou pro skateboarding. Vzhledem ke stále větší poptávce trhu se ale výrobci v posledních letech začali také orientovat na oblečení pro snowboarding, BMX, motokrosové závodníky a také surfery – Etnies tedy pokrývá již velkou část vyznavačů extrémních sportů.

Etnies, to jsou především boty na skate

Oblečení značky Etnies

Ačkoliv je současnou domovinou výrobce Amerika, Etnies má kořeny v Evropě, konkrétně ve Francii, kde vznikla roku 1986 pod jménem Etnics, což bylo vytvořeno z anglického slova „ethnic“. Vzhledem k právním problémům ale musel být název změněn a to na současné Etnies. Firmy se roku 1989 ujal Pierre-André Sénizergues a nechal tak vzniknout jednu z vůbec prvních společností specializujících se na skateboardové boty, kterou kdy přímo vlastní profesionální jezdec. Také on má prsty v tehdy se rozvíjejícím marketingu za velkou louží, v Americe.V současnosti tedy Sole Technology vlastní značek několik a Etnies je z nich asi nejpřístupnější širokému publiku. Kromě klasických skateboardových bot se totiž věnuje také módě pro batolata a má svou dámskou kolekci „etnies Girl“. Pod jménem Etnies tak v dnešní době můžete najít jak boty, tak i etnies mikiny, trička či bundy.

Značka je se sportem propojena klasicky týmem profesionálních jezdců, kteří ji propagují (Sean Malto, Ronnie Creager, Ryan Sheckler, Elissa Steamer a mnoho dalších). Etnies je tedy sponzorem mnoha profesionálních sportovců snad ve všech odvětvích adrenalinových sportů, pro něž vlastně vytváří oblečení (skateboarding, snowboarding, surfing, BMX a motokros).

Ukažte, že máte rádi značku Etnies!

Pokud chcete dát všem okolo jasně najevo, jakou značku máte nejraději, zkopírujte si kód níže (stiskem CTRL+C pro kopírování, CTRL+V pro vložení) na svůj profil, do svého blogu nebo na své stránky! Díky tomu se každý dozví, jakou značku máte nejraději.

Logo Etnies

Miluju Etnies!
Miluju značku Etnies!

Kde koupit oblečení a boty Etnies

Sháníte boty, trička nebo mikiny Etnies? Seznam obchodů a e-shopů, kde se dá koupit zboží Etnies na tomto místě najdete již brzy. Pokud o nějakém víte, můžete se o to podělit do diskuse.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top