skip to Main Content

Esteé Lauder je výrobcem a prodejcem prestižní kosmetiky pro péči o pleť a vlasy. Společnost vznikla v roce 1946 v New Yorku, kde má své hlavní sídlo dodnes. Nejdříve vyráběli pouze čtyři produkty, ale už za dva roky firma otevřela vlastní obchod v módním domu u Sakse na Páté Avenue.  V průběhu následujících patnácti let firma rozšířila svůj sortiment a proslavila se po celých Spojených státech.  V šedesátých letech firma expandovala i do Evropy a do Asie. Postupem času začala Esteé Lauder vyrábět i výrobky a kosmetiku pro muže.

 

 

Život Esteé Lauder

Esteé Lauder se narodila v Queens, New York v roce 1906 jako jedno z devíti dětí maďarské matky a československého otce.  Jako malá pomáhala v železářství svého otce, ale čím starší byla, tím více jí začal zajímat obchod jejího strýce. Byl to chemik a vlastnil kosmetickou firmu, kde vyráběl různé krémy, pleťové vody a vůně. Po vystudování střední školy začala prodávat strýcovi výrobky svým známým, přátelům a místní smetánce. Poté potkala Josepha Laudera, kterého si vzala a byli spolu, s tříletým přerušením, do konce života. Spolu také založili firmu Esteé Lauder. Byla hlavní představitelkou své firmy, která se rozrůstala a stala se jednou z největších a nejznámějších na celém světě. Zemřela v roce 2004 v 97 letech ve své rezidenci na Manhattanu na srdeční příhodu.  V roce 1967 byla zařazena mezi deset nejvýznamnějších amerických žen, které uspěli v podnikání a také mezi dvacet nejúspěšnějších podnikatelů v Americe vůbec. Získala Prezidentskou medaili svobody Spojených států a vyznamenání Francouzské čestné legie.



 

Každá žena může být krásná

Důležitým faktorem pro Esteé Lauder byla dosažitelná krása. Vždy věřila tomu, že každá žena může být krásná, a že se správnou péčí toho také může dosáhnout. Dalším odkazem firmy Esteé Lauder je důležitost dotyku při prodeji kosmetiky, díky tomu se prodejce se zákazníkem více sblíží a důvěřuje mu. Její firmu zastupovali i světové topmodelky jako, Willow Bay, Pavlína Pořízková, Lija Kebede, Gwyneth Paltrow, Elizabeth Hurley, Carolyn Murphy či Hillary Rhoda nebo Liu Wen. Vždy je však všechny reklamy a fotografie musely zobrazovat jako inspirativní a „dosažitelně krásné“.  Paní Lauder se také zabývala designem svých výrobků.  Zvolila typickou modrou barvu, o které byla přesvědčena, že bude ladit s výzdobou většiny koupelen a ložnic.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top