skip to Main Content

VictorinoxOd roku 1891 se stala společnost dodavatelem nožů pro švýcarskou armádu. Díky této spolupráci mohly vzniknout tak slavné švýcarské důstojnické a sportovní nože, které byli patentovány 12. června roku 1897. V roce 1909 firma dostala název Victoria, po zemřelé matce Karla Elsnera, a také vznikl slavný symbol značky Victorinox, bílí kříž na červeném štítu. Znak dodnes sloužil k rozeznání padělku od originálu a najdeme ho na všech produktech společnosti. Finální podoba jména značky se datuje do roku 1921, kdy byla do výroby zavedena nerezová ocel, zkráceně známá jako „inox“ a spojením původní značky s novou technologií vznikl název Victorinox.

Victorinox švýcarský nůž
Victorinox kapesní nůž

Celosvětový rozmach

Po druhé světové válce si švýcarské nože Victorinox našli cestu do celého světa. Spojené státy nakoupili tyto nože pro své úředníky a vojáky námořnictva, letectva a armády. Američané nožům říkali „Swiss Army Knife“ a toto označení dodnes platí ve všech anglicky mluvících zemích. Postupem času si Victorinox v USA vybudovat silné místo na trhu a v devadesátých letech se společnost rozhodla expandovat i na jiné trhy, například do Japonska, Mexika, Brazílie, Polska, Číny, Vietnamu nebo Chile.Foto obchodu Victorinox

Nůž pro několik generací

Nože značky Victorinox se zhotovují výhradně z vysoce kvalitních a odolných materiálů. Firma vyrábí přes sto různých typů nožů. Záruka, kterou společnost Victorinox na svoje výrobky poskytuje, má mezinárodní platnost a trvá po celou dobu použitelnosti nože. Nůž Victorinox může, za správného používání a ošetřování, vydržet plně funkční i po několik generací.

Luxusní hodinky Victorinox
TOP model bundy
Značkový kufr na kolečkách

Hodinky, kufry nebo parfémy

Mezi další produkty společnosti patří i armádní náramkové hodinky, zavazadla, oblečení či parfémy. Všechny tyto výrobky mají  kvalitu a spolehlivosti podepsanou bílím křížem na červeném štítu. V roce 2005 převzala Victorinox konkurenční společnost Wenger a stala se tak jediným dodavatelem nožů pro švýcarskou armádu. Nože a ostatní produkty Victorinox jsou nejenom skvělými pomocníky, ale také součástí životů všech jejich spokojených zákazníků.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top