skip to Main Content

Paul Frank

Logo Paul FrankPaul Frank je americký výtvarník a módní návrhář, který svou kariéru začal ještě při studiu umění na univerzitě Orange Coast College. Když doma v rámci školního projektu vytvořil peněženku ze zbytků vinylu, byl na světě první z výrobků z hlavy mladého talentu, který svými nápady později ohromil takřka celý svět.

Přes navrhování a šití popruhů ke kytarám a batohům se postupně vypracoval, až nakonec společně a přítelem Ryanem Heuserem založili vlastní firmu, Paul Frank Industries. Zpočátku ještě navrhoval své výrobky ve volném čase, s rostoucí popularitou značky se jí začal věnovat naplno.

Móda Paul Frank

Veselá trička, tašky i hodinky s motivem Paul Frank

Paul Frank ve svých návrzích využívá veselé, světlé barvy, jeho postavičky jsou pro někoho humorné a pro jiného bláznivé. A právě kombinací jasných barev a unikátní citlivostí při tvorbě dokáže přilákat široké spektrum zákazníků. Oblečení je navrhováno tak, aby jej nosili sami návrháři. S touto značkou budete zkrátka středem pozornosti.

Trička Paul Frank

Trička Paul Frank

Nejslavnější postavička z dílny Paula Franka je kreslená opice Julius, která se stala vlajkovou lodí a rozpoznávacím symbolem značky. Postupně se zvěřinec pod značkou Paul Frank rozrostl o medvěda Worry Beara, křečka jménem Spicoli, žirafu Clancy a sloní slečnu Ellie.

Obchody Paul Frank po celém světě

Společnost Paul Frank Industries sídlí v současné době v Kalifornii a má řadu poboček jak ve Spojených státech, příkladem v New Yorku, Las Vegas nebo Chicagu, tak i v dalších významných městech po celém světě, v Londýně, Aténách, Kuala Lumpuru nebo Bankoku.

Vlna oblíbenosti značky zasáhla i Českou republiku, nejprve přes internet, ale v Praze lze navštívit i kamenné obchody.

Designové království Paula Franka se od dob jeho studií značně rozrostlo. Nejenže vlastní oděvní společnost, ale spolupracuje s dalšími známými značkami na mnoha různých projektech.

Kabelky Paul Frank

Kabelky Paul Frank

Paul Frank jako součást pop-kultury

Značka Paul Frank si vydobyla pověst originální a inovativní značky, která ve svém oboru dokáže i po letech obohacovat trh a okouzlovat čerstvými tvůrčími nápady. Spolupracují s různými hudebními skupinami (The Vandals, Alkaline Trio, Bad Religion, Every Time I Die), známými umělci a ostatními společnostmi (Hello Kitty, Lego, Andy Warhol, Mattel), oblečení značky se objevuje dokonce i ve filmech Superbad, Charliho andílci, Prcičky a Zbouchnutá.

Značka Paul Frank je segmentována podle cílových skupin spotřebitelů do tří hlavních linií. První je „Paul Frank“. Vyznačuje se jednoduchými a nadčasovými liniemi, barvami a střihy. Její styl působí poněkud konzervativně.

Jednotlivé linie značky

Nejznámější linií je řada Julius&Friend. Ta je věnována mladším spotřeitelům, milujícím infantilní obrázky kreslených postaviček. Velmi oblíbená jsou trička a mikiny s kreslenými zvířátky, tašky, peněženky a pyžama s motivem opičáka Juliuse a jeho přátel.

Poslední řadou je řada Small Paul, určena nejmenším, také s motivem veselých zvířátek.
Od března 2006 již jméno Paul Frank není spojováno se společností Paul Frank industries, nyní řídí nová designová studia Treestitch Design a Park La Fun. Práva na značku Paul Frank zůstávají firmě Paul Frank Industries.

Hodinky Paul Frank

Hodinky Paul Frank

E-shop (elektronický obchod) Paul Frank

Značku Paul Frank prodává v e-shopech spousta společností jak v ČR tak v zahraničí. Pokud hledáte internetový obchod Paul Frank, doporučujeme navštívit ten oficiální na adrese http://shop.paulfrank.com/.

1 komentář k zobrazení
  1. Dobrý den, můžu doporučit e-shop CatGang, který nyní nabízí novou úžasnou jarní kolekci tašek Paul Frank -Spring 2010.
    E.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top