skip to Main Content

Logo značky Marks and SpencerO Marks and Spencer (někdy také Marks & Spencer) jste mohli slyšet poprvé již v roce 1884, kdy ruský emigrant Michael Marks začal prodávat ve stánku na tržišti Kirkgate v anglickém Leedsu. Deset let poté se spojil s Tomem Spencerem, pokladním u firmy I.J. Dewhirst (společnost Dewhirst je dodnes dodavatelem Marks & Spencer), a společně založili firmu Marks & Spencer.

Marks and Spencer Autograph

Začátky značky Marks and Spencer

V roce 1920 začala značka nakupovat zboží přímo z výrobních továren a nikoli od velkoobchodníků. Akciovou společností se značka Marks and Spencer stala o šest let později, tedy v roce 1926. V dnešní době má již okolo 308 000 akcionářů. Roku 1928 byla zavedena obchodní značka St. Michael a od té doby prodává společnost své zboží výhradně pod touto značkou. V roce 1930 společnost otevřela svůj největší obchodní dům Marble Arch v Londýně, který je dodnes „vlajkovou lodí“ společnosti. Marks and Spencer je třetím největším prodejcem potravin a vůbec největším prodejcem v oblasti konfekce ve Velké Británii.Marks and Spencer Smartwear

Roku 1953 začala společnost vydávat noviny pro své zaměstnance nazvané St. Michael News. Rozvoj firmy pokračoval i za hranicemi Velké Británie – Marks & Spencer koupil v roce 1973 společnosti D´Allaird´s v Kanadě (v současnosti již není majetkem Marks & Spencer), roku 1975 byl otevřen první obchodní dům na území kontinentální Evropy v Paříži, společnost dále koupila oděvní společnost Brooks Brothers a řetězec supermarketů Kings v USA.
V roce 1988 byly otevřeny první dva obchodní domy v Hong Kongu. V roce 1986 byl ve Velké Británii otevřen první obchodní dům, který nebyl umístěn přímo v centru města, ale na jeho okraji. Do té doby obsazovaly všechny obchodní domy Marks & Spencer pouze nejživější ulice měst.

Šperky Marks and Spencer

Obchody Marks and Spencer v České republice

V České republice obchody značky Marks and Spencer naleznete v Praze, Ostravě, Brně, Českých Budějovicích, Jihlavě, Karlových Varech, Liberci a v Ústí nad Labem.

Široký sortiment módy – pro každého něco

Marks and Spencer nabízí módu pro ženy, muže i děti. Ve většině jejich obchodů naleznete také sortiment s kosmetikou, dekorem a potravinami.

Kabelky Marks and Spencer

Ženy si mohou vybírat z několika kolekcí. Kolekce „Casual“ nabízí ležérní oblečení do práce i pro volný čas. „Smart wear“ je elegantní móda do společnosti. „Per Una“ nabízí kousky s nádechem romantiky, šaty, halenky a různé svetříkové sety. Dalšími značkami jsou „Autograph“, „Autograph weekend“ (sportovní móda), „Limited collection“, „Portfolio“, „Classic“ – nadčasová elegance a „Active wear“. V další nabídce pro ženy jsou plavky a různé doplňky od deštníků, přes pásky až po kabelky.

Marks and Spencer Limited

V Marks and Spencer se také prodává spodní prádlo „Lingerie“ a noční prádlo „Sleep wear“.

Marks and Spencer Blue Harbour

Muži mají také na výběr z několika kolekcí. „Blue Harbour“ nabízí oblečení pro volný čas, „Autograph“ se vyznačuje svým ležérním stylem, „Collezione“ nabízí spíše elegantnější módu a „Tailoring“ je kolekce zaměřená na obleky. Muži si také mohou vybrat z široké palety doplňků a spodního prádla.

Pro děti jsou připraveny speciální kolekce pro dívky a chlapce.

3 komentářů k zobrazení

  1. Kvalitní oblečení za rozumné ceny. Můžete narazit na spoustu slev a akcí. Bohužel jsou některé věci trošičku dražší, ale za to může hlavně materiál… 😉

  2. M a S je kvalitní oblečení za normální ceny. A jejich potraviny nemají chybu, i když se někdy musí dochutit, což je ovšem jen doibře, protože přesolených a přeglutamanovaných jídel je všude jinde víc než by mělo být. Mám obavy, aby M a S z Čech neodešel, stejně jako jiné řetězce. Protože pak tu zbyde už jen Lidl a ALbert a ty jsou opravdu jen na tu jednu věc…

  3. No MaS sice mají dobré oblečení, ale ve chvíli kdy máte reklamaci tak nemáte šanci. Konkrétně na Ostravské pobočce s Vámi jednají jako by jste je chtěli okrást. S reklamací jsem nepochodil a pán přede mnou v řadě taky ne. Zejména mě zarazil jejich arogantní přístup, prodavačka byla téměř nepříčetná. Už se tam z tohoto důvodu nikdy nevrátím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top