skip to Main Content

GPS navigace GarminBudoucnost je v GPS

Hlavní sídlo společnosti je v Kansasu v USA, největší a zároveň výrobní závod, Garmin Corporation se nachází ve městě Sijhih v Tchaj-wanu.

Garry Burrell se narodil v roce 1944, získal vzdělání jako elektroinženýr. Původně pracoval ve společnosti King Radio vyrábějící letecké vysílačky a kde pracoval i na projektech vysílaček pro firmu Boeing.Min H. Kao se narodil v roce 1949. Studoval na univerzitě v Tchaj-wanu a poté na univerzitě v Tennessee ve Spojených státech. Následně pracoval v NASA a pro Armádu Spojených států.

Jak Garmin vznikl?

GPS navigace GarminKao s Burrellem se potkali v pobočce King Radio, kam Burrell Kaa najal. Tehdy se King Radio zabývalo vývojem armádní navigace za použití systému GPS. V roce 1989, kdy Burrell opustil společnost King Radio, systém GPS ještě nebyl úplně funkční a byl upravován za pomoci raketoplánu Challenger. (Zprovozněn byl v květnu 1989.)

Burrell původně neplánoval založit společnost, ale s Kaem se shodli, že budoucnost navigace spočívá ve využití GPS. Založili tedy společně firmu pod názvem NavPro, název později změnili na Garmin.

V současné době Garmin vyvíjí letecké, námořní, automobilové, outdoorové navigační přístroje využivající GPS a přístroje avioniky. Vyrábí také speciální zařízení pro hráče golfu nebo sonary pro rybáře.

GPS navigace GarminV oblasti turistických navigátorů, které se hojně využívají také pro geocaching, má dnes Garmin dominantní postavení.

Garmin nabízí aplikace pro chytré telefony pro platformy Android, iOS a Windows phone a laptopy, ale samozřejmě také spoustu vlastních zařízení včele se špičkovou navigací Garmin Nuvi s doživotní bezplatnou aktualizací map. Velmi oblíbené jsou také sportovní hodinky Garmin Forerunner, které můžete využít na měření svých sportovních aktivit.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top