skip to Main Content

Hodinky Festina

Festina Lente

Firma Festina vznikla v roce 1902 ve švýcarském La Chaux-de-Fonds. Jejím mottem bylo “Festina Lente” (latinsky “Spěchej pomalu”). Firma byla prodána poprvé v roce 1935 podnikateli Willy Burkhardovi von Wilhelm. O 40 let později přebral Festinu milovník hodinek Georgo Ulmann.

V roce 1984 od něj Festinu koupil španělský průmyslník Miguel Rodrígez, vlastník hodinářské firmy Lotus (založena 1981) a vytvořil obchodní skupinu Festina Lotus S.A. Od této doby se centrála firmy nachází v Barceloně ve Španělsku.V této době nastal obrovský pokrok díky zavedení quartzových strojků. V roce 1989 Festina získala exkluzivní značku Jaguar a v roce 2002 značku Candino.

Švýcarská kvalita

Festina kompletuje své výrobky ve Švýcarsku, ve městě Herbetswill. což jí dovoluje na umisťovat na své výrobky nápis “Swiss made”.

Festina Ceramic
Značka dodržuje standardy vysoké kvality obvyklé pro švýcarské hodinky. Vyrábí hodinky s quartzovým mechanismem (bateriový pohon) a taktéž hodinky s mechanickým nátahem.

Ve španělské Cordobě sídlí výrobní centrum se specializací na zlaté hodinky. První kolekce zlatých hodinek, Festina Oro, byla vyrobena v roce 1999.

V roce 2006 přišla Festina s řadou N° 9, která proslula po celém světě.

Pánské hodinky Festina Ceramic

Firma pro výrobu používá mimo jiné různé inovativní materiály, jako je ocel, guma a keramické prvky, což předvedli v kolekci CERAMIC z roku 2009.

V roce 2012 Festina oslavila výročí 110 let své existence jako oficiální časoměřič na Tour de France (který sponzorovala již v roce 2010).

Současnou kolekci pro rok 2013 reprezentuje Richard Virenque, bývalý profesionální závodník Tour de France, podle nějž je kolekce pojmenována.

Hodinky Festina Tour De France

Značky Festina Group jsou uznávaným hodinářským pojmem na mezinárodní úrovni a zaujímají vedoucí postavení v oblasti středního segmentu hodinářského trhu v Itálii, Německu i ve Švýcarsku. Na francouzském a španělském hodinářském trhu zaujímá Festina Group vedoucí postavení.

Jedna z dceřinných společností Festina Group sídlí také v České republice.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top