skip to Main Content

c&a eshopNěmecká oděvní společnost C&A (někdy též C a A) patří k hojně rozšířeným řetězcům také v našich tuzemských nákupních centrech. Značka jako taková není rozšířena pouze v okolí Německa, jak by to mohlo svádět, její odnože nalezneme i v Argentině, Brazílii, Bosně a Hercegovině nebo dokonce Číně.

Za podobně široké rozšíření C&A může také velmi dlouhá tradice, která se začala psát již roku 1841. Tehdy se na založení značky shodli bratři Clemensové a August Brenninkmeijer. Firma původně vznikla v Nizozemí a její název je jednoduše složen z iniciál dvou zakládájících subjektů – tedy písmen C a A.Pánského oblečení C&A – ukázka

Ukázka pánského oblečení značky C&A

Klíčový k úspěchu značky C&A byl marketingový postup spočívající v najímání si luxusně umístěných obchodů kupříkladu na známých ulicích Velké Británie, kde ovšem prodávají kvalitní, ale poměrně levné zboží. Na druhou stranu má C&A v dnešní době problémy s dalšími rozšiřujícími se značkami, které jsou sice prodávány spíše v okrajových částech měst, konkurovat ale mohou ještě níže nasazenou cenou. Jedná se kupříkladu o oblečení přidružené k supermarketu Tesco nebo taktéž dobře známou značku H&M.

Postupné vytlačování značky C&A dalšími řetězci pocítili kupříkladu obyvatelé Velké Británie, kde byl v roce 2001 uzavřen poslední obchod a firma se oficiálně stáhla z tohoto trhu – podobné problémy ale začínají narůstat také v dalších částech střední Evropy. Zachránit se firma pokouší současným odklonem od co nejlevnějšího zboží a tedy přidáváním kvality, což se ale samozřejmě projevuje také v ceně.

Dámské oblečení C&A – ukázka

Ukázka dámského oblečení značky C&A

Zakládající rodina Brenninkmeijer stále vlastní majoritní podíl firmy C&A a díky tomu se v současnosti nachází na vrcholových příčkách v žebříčku nejbohatších nizozemských rodin. Zodpovědná je také za několik dalších odvětví C&A, které rovněž zahrnuje značky produkované pod kolekcemi Clockhouse, Westbury a Your Sixth Sense, Jinglers, Yessica, Canda a další. Každá z nich přitom cílí na trochu jinou skupinu zákazníků. Díky tomu je možné pod jedinou střechou najít vhodné oblečení pro mladé, pro muže i ženy, stejně jako pro vyznavače oblečení seriózního nebo naopak volnějšího a sportovnějšího. C&A pak představuje sezónní kolekce, kde je možné zakoupit jak kabáty, svetry, trička, mikiny, tak i drobnější doplňky jako jsou čepice, sluneční brýle nebo šperky.

Kde najdete obchody oblečení značky C&A

Pokud patříte mezi milovníky kvalitního oblečení značky C&A, již brzy na tomto místě najdete seznam obchodů a prodejen, kde se dá jejich zboží koupit.

3 komentářů k zobrazení

  1. tôi rất thích hãng C& A vì áo của hãng dễ mặc và phù hợp với mọi lứa tuổi

  2. Dokonalý!Máte krásné oblečení a dokonalé obchody..vše je dokonaleupravené…kabinky jsou uzasné!!Prostě co dodat miluju návštěvy Olympie..kde strávím celou dobu u vás v krámu!!!!I lowe you….forewer-__Mucq__

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top