skip to Main Content

Pod názvem Swarovski (pozor, nikoliv Swarowski ani Swarovský) si jistě většina žen představí luxusní blyštivé šperky. Málokdo však ví, že za vznikem firmy stojí český rodák Daniel Swarovski. Jeho šperky se vyznačují především pestrou škálou barev, která je tvořena malými barevnými kamínky vybroušenými ze skla. Kvalitna zpracování šperků je velmi vysoká, proto se značka stala světově proslulou.

Skvělý marketingový tah blyštivých kamínků

Historie firmy Swarovski začala v Jiřetíně. Bižuterie a šperky dobyly celý svět a pyšní se jimi nejen hollywoodské hvězdy. Daniel Swarovski, zakladatel firmy se jako mladý nadějný a velmi zručný student dostal na zkušenou do Vídně, kde pochytil zkušenosti a technické postupy při práci při výrobě šperků. Naušnice SwarowskiPo založení firmy se šperky doplňené blyštivými kamínky se poptávka rychlostí blesku rozšiřuje, začíná vyvážet do Německa, Británie, Ameriky. V průběhu let se firma rozrůstá do mohutných rozměrů a v dnešní době jsou šperky a bižuterie vyráběny ve 40 zemích světa.Nabídka má velmi široký záběr

Swarovski vyrábí z broušeného skla sošky a miniaturky, vybrat si můžete také z široké nabídky šperků od prstýnků, náhrdelníků, náramků a náušnic až po piercingy všeho druhu s typickými broušenými blyštivými kamínky. Do popularity čím dál více vstupuje také barevné provedení kamínků v jemných tónech růžové, světle modré a zelené.  K vytvoření broušeného skla, které láme světlo ve spektru duhy, nechává pokrýt Swarovski některé své výrobky metalickým chemickým povlakem.

Aurora Borealis je nejznámějším z nich, dává plošce krystalků typický duhový vzhled. Swarovski se ovšem nezabývá pouze tvorbou šperků, kromě nich naleznete v jeho nabídce také kolekci dekorací do bytu včetně broušených lustrů a spousty doplňků.

Labuť se stala logem  značky

Swarovski výrobky jsou opatřeny originálním logem –původně jím byla květina – plesnivec alpský, později nahrazen klasickým „S.A.L.“ logem, které vystřídalo známé vyobrazení labuťe. To bylo později také zrušeno ve prospěch jednoduchého nápisu Swarovski. Nyní se používá labuť v kombinaci s názvem firmy.

Kde sehnat zboží Swarovski

Šperky Swarovski seženete v nejrůznějších klenotnictvích, či rovnou značkových Swarovski prodejnách, kde jsou k sehnání i ostatní produkty této značky. Dejte si pozor na padělky a napodobeniny, kterých se v posledních letech objevuje na trhu opravdu mnoho.

Více informací na oficiálních webových stránkách. www.swarovski.com

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top