skip to Main Content

Znají ji (nejen) sportovci z celého světa. Vyznačuje se kvalitou, nadčasovým designem a maximálním komfortem a pohodlím při nošení. Pokud vás po přečtení těchto řádků napadla značka obuvi, oblečení a doplňků Adidas, připište si pomyslný bod! První boty Adidas vznikají v rukou Adolfa „Adiho“ Dasslera, který proměnil matčinu prádelnu v provizorní dílnu. Pojďme se tedy společně podívat na střípky historie světoznámé firmy Adidas.

Něco málo z historie značky Adidas

Adolf Dassler se narodil v německém městečku Herzogenaurach, kde vyrůstal se třemi sourozenci. Adi se vyučil pekařem, ale pekařina jej příliš netáhla. Více ho bavil sport – se svými kamarády pořádali nejrůznější sportovní klání a soutěže a možná již tehdy se Adimu zrodil v hlavě nápad na vytvoření kvalitní obuvi, která by pomohla dosahovat ještě lepších sportovních úspěchů. A tak se pustil do výroby prvního páru sportovních bot. V roce 1924 se k Adimu připojil také jeho bratr Rudolf a společně tak založili obuvnickou firmu s názvem “Gebrueder Dassler Schuhfabrik”. Prvního úspěchu se obuvi Adidas dostalo na olympijských hrách v Amsterodamu (rok 1928). Adi se řídil základními třemi principy – chtěl vyrobit ty nejlepší boty pro požadavky konkrétního sportu, kvalitně navrženou obuví minimalizoval vznik nebezpečných úrazů a zakládal si na maximální životnosti své obuvi. Tyto základní pilíře přetrvávají také do dnešních dob.Adidas v dnešních dobách

Značka Adidas je známá po celém světě. Její logo tvoří tři černé pruhy. V současné době však společnost Adidas používá ještě další 3 loga – logo Originals, Style a Performance. Společnost se zabývá výrobou kvalitní obuvi pro nejrůznější druhy sportů (kopačky Adidas, sálové boty Adidas apod.), ale také výrobou stylových doplňků a sportovních potřeb (plavky Adidas, kabelky, sportovní tašky, sluneční brýle apod.)

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top