skip to Main Content

Coach byl založen v roce 1941 v New Yorku jako rodinný podnik se šesti dělníky, kteří vytvářeli malé kožené výrobky, především peněženky a tašky. V roce 1960 začal majitel firmy, Miles Cahn využívat poznatků z výroby baseballových rukavic, kde se kůže po opotřebení stane měkkou a vláčnou. Na základě tohoto modelu vymyslel způsob zpracování, aby kůže byla silná, měkká a pružná.

Nový design

Na začátku šedesátých let Cahn najal Bonie Cashin, jednu z nejvýznamnějších a nejznámějších designérek ženské módy. Cashin pro Coach pracovala 12 let a během jejího působení proběhla revoluce jejich produktového designu. Přidala boční kapsy, taštičky na mince a jasnější barvy všech výrobků. Také připojila obuv, pera přívěsky na klíče nebo brýle ve stejném designu jako kabelky.Americký styl

Po šedesát let společnost Coach ztělesňuje „klasický americký styl“. Jak rostla popularita značky Coach, rozvíjela se i strategie společnosti, od manufakturní výroby do současné plně marketingové společnosti, která je známá a žádaná po celém světě. Díky hlavním hodnotám firmy Coach jako jsou spokojenost zákazníků, integrita, inovace a spolupráce jsou její výrobky stále populární a patří mezi nejluxusnější zboží světa.

Coach a současnost

V současné době má Coach více než pět set obchodů ve Spojených státech Amerických a Kanadě, další se otevírají i na evropském i asijském kontinentu. Jejich butiky se nacházejí i ve vybraných obchodních domech a od roku 1999 firmu můžeme najít i na jejich internetových stránkách www.coach.com. Coach se také spojuje s významnými umělci a designéry, kteří pro společnost tvoří limitované kolekce, jako například Hugo Guiness, který vytvořil kolekci uměleckých tašek a doplňků pro muže, nebo designér šperků Tony Duquette.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top