skip to Main Content

Logo značky BurtonBurton Snowboards je nezvykle velkou rybou ve vodách producentů snowboardových prken a jiné zimní výbavy. Duchovním otcem Burtonu je jistý Jake Burton Carpenter, který společně s několika dalšími nadšenci pro snowboarding založil v roce 1977 malou dílnu, ve které vyráběli pro nedostatek peněz snowboardové vybavení svépomoci. Jejich výrobky byly natolik kvalitní, že po nich byl ohlas i mezi dalšími fanoušky snowboardingu a z malé garážové zábavy vyrostl regulérní byznys, díky němuž se Burton stal jednou z nejuznávanějších firem v oboru. To ostatně dokazují i statistiky za rok 2008, kdy se Burton podílel zhruba na 40-70 % uskutečněných prodejů veškerého snowboardového zboží a to samozřejmě s mnohamilionovým ziskem. Svůj podíl na tom má i propracovaný marketing, jehož základní pilíř tvoří vlastní profesionální a poloprofesionální tým s hvězdami jako je olympijský vítěz Shaun White, Jeremy Jones či Terje Haakonsen.

Ukázka věcí Burton – batoh, snowboard, bunda, tričko

Oblečení značky Burton

Stejně jako řadě dalších firem, ani Burton Snowboards jedna značka nestačí a tak vlastně zastřešují několik dalších orientujících se na specifičtější a menší části trhu. Jako příklad je možno uvést Anon Optics, který má na svém kontě sérii speciálních ochranných brýlí vhodných na snowboarding. R.E.D. Protection pro změnu nabízí vybavení v oblasti bezpečnosti, což znamená řadu kvalitních helem, majících za úkol zabránit zranění hlavy v případě ošklivého pádu. Mezi další vlaštovky patří také Analog Outerwear a Gravis Footwear, přičemž v roce 2005 se k nim přidaly čtyři další snowboardové značky zakoupené od Four Star Distribution. Jmenovitě jde o Forum Snowboarding, Jeenyus Snowboards, Foursquare Outerwear, a Special Blend (SB).V dnešní době je tak Burton Snowboards možné prohlásit za firmu nabízející komplexní služby pro vyznavače snowboardingu. Poskytuje jim totiž jak teplé oblečení (bundy, mikiny, trička), tak i další doplňky s bezpečnostní funkcí (brýle, helmy, rukavice, pásky) a mnoho dalšího.

Ukažte, že máte rádi značku Burton!

Pokud chcete dát všem okolo jasně najevo, jakou značku máte nejraději, zkopírujte si kód níže (stiskem CTRL+C pro kopírování, CTRL+V pro vložení) na svůj profil, do svého blogu nebo na své stránky! Díky tomu se každý dozví, jakou značku máte nejraději.

Logo Burton

Miluju značku Burton!
Miluju značku Burton!

Kde koupit oblečení Burton

Pokud sháníte snowboardy, dámské či pánské zimní bundy Burton nebo jiné věci této firmy , již brzy na tomto místě najdete seznam obchodů a e-shopů, kde se dá koupit zboží Burton koupit.

1 komentář k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top