skip to Main Content

„Vášeň a tradice, toť ten nejlepší posun vpřed“ – to je heslo italské módní značky Max Mara. Nabízí nám elegantní módu jí vlastních jednoduchých stříhů a přísných linií, modely jsou inspirovány brilantním francouzským stylem s typicky italským vkusem. Max Mara má své zákaznice, nedočkavě čekající vždy na novou sezónu a kolekci, po celém světě. Šaty, kostýmky, sukně a další konfekce pro ženu s grácií jsou navrhovány tak, aby odpovídaly životnímu stylu každé jednotlivé ženy. Max Mara se kromě konfekce zabývá také distribucí osobitých parfémů a kosmetiky. V devadesáti zemích světa má téměř dvaapůltisíce obchodů.

Prvopočátky Max Mara

Značku založil již v roce 1951 Achille Maramotti v italském Reggio Emilia. Od roku 1947 se věnoval návrhu vlastní kolekce oblečení. Slovo „Mara“ pochází z jeho příjmení, zatímco „Max“ věnoval místní osobnosti Countu Maxovi, který byl za všech okolností vždy stylový. Maramotti byl jeden z prvních, který  přišel na to, že budoucnost módy je to massové produkci kvalitní, originální konfekce. Vždycky bystře zdůrazňoval přes značku Max Mara nadějné módní návrháře, kterým dal práci. Mnozí z nich jsou dnes slavní, jmenovitě je to např. Karl Lagerfeld, Jean-Charles de Castelbajac, Dolce & Gabbana a Narciso Rodriguez.Kolekce jaro/léto 2011 – „Cool frajerka“

„Cool frajerka“ – to je označení pro ženskou módu z kolekce jaro/léto 2011. Klasický britský venkovský styl se dostává stále více do popředí. Klasické střihy a látky jsou přetvořeny do nových  a nečekaných kombinací.  Jemné vlněné kabátky a lehké větrovky vytváří nové a nevídané siluety a dotváří je čtyřúhelníkové sukně a kožešinové doplňky, zipy a třásně. Skotská sukně se stává stále oblíbenějším oblečkem, kostkovaná látka je přikrášlena výšivkami. Irský úplet je základním prvkem prošívané lesklé tkaniny. Mezi další materiály se řadí: alpaka, mohér, kůže s efektem neoprenu, čistá velbloudí kůže a kašmír. Kolekce je natolik různorodá, že by si měla vybrat to pravé každá žena.

Parfémy a kosmetika pro každou

Max Mara nabízí kosmetiku a parfémy lehké většinou květinové vůně ve střední cenové relaci, tedy dostupné pro většinu. Lze je u nás zakoupit na internetových, stejně tak jako v kamenných parfumériích. Zmínila bych například oblíbenou vůni Max Mara Le Parfum, jejíž složení obsahuje marockou růži a jasmín ve spojení s nádechem smaltového dřeva, určitě stojí za vyzkoušení.

Více informací o značce Max Mara najdete na její domovské stránce www.maxmara.com

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top