skip to Main Content

Manufakturu DEFAKTO založil v roce 2009 hodinář Raphael Icker s jasnou vizí: vyrábět minimalistické a stylové jedno či dvou ručičkové hodinky, které změní pohled na to, jak pracujeme s časem. Za těch několika málo let a několik málo tisíc vyrobených hodinek se dá říct, že se mu tato představa podařila naplnit!

Hodinky s téměř stoletou tradicí

Myšlenka vyrábět hodinky přitom nebyla nijak převratná – Raphael Icker v rodném Pforzheimu navázal na desítky let starou rodinnou tradici ve výrobě kvalitních hodinkových strojků, která začala již roku 1924.Jestli jsou hodinky DEFAKTO něčím pověstné, pak je to minimalistický až puristický design. Ten se odkazuje na Bauhaus, dnes již klasickou designovou školu, která položila ve 20. letech minulého století základ moderní německé architektury a designu. Ta je pověstná nadčasovým designem, nebývalou estetikou a jednoduchými tvary. Všechny tyto věci se promítají i do stylu hodinek značky DEFAKTO.

DEFAKTO EINS

Pokud zapátráte v historii produktových řad hodinek této značky, jako první vůbec první byste na trhu objevili model DEFAKTO EINS. Jednička ve jméně neznamená nic jiného, než že tento chronograf obsahoval pouze jednu ručičku, pomocí které jste odečítali čas. Pro někoho to může být překvapivé, ale pokud vám nesejde na pěti minutách a nechcete být otrokem času, je tento model přímo pro vás. Ostatně čas by tu měl být pro nás, ne my pro něj.

Defakto Eins

DEFAKTO AKKORD

V následujících letech přibyla k DEFAKTO EINS řada dvouričičkových DEFAKTO AKKORD, jež spatřily poprvé světlo světa v roce 2011. Ty byly reakcí na zvolání někteých, že jedna ručička je málo a pro odečítání času jsou potřeba alespoň dvě. Model AKKORD je po vizuální stránce pokračovatelem původních EINS, tudíž si zachovává jednoduchost, vysokou estetičnost a na první pohled nezaměnitelný styl.

Hodinky Defakto Akkord

DEFAKTO DETAIL

Posledními hodinkami z Pforzheimské produkce jsou ultratenké hodinky DEFAKTO DETAIL, jejichž výška je pouhých 6.6 mm a které obsahuje super detailní ciferník s jasně vyznačenými pětiminutovými úseky.

Hodinky Defakto Detail

Hodinky značky DEFAKTO můžete koupit například na některém z českých eshopů, my nicméně doporučujeme objednávku přímo z webu německé manufaktury, kde najdete konfigurátor, pomocí něhož si můžete vybrat barvu dýnka, řemínku či ciferníku přesně podle vašich potřeb.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top