skip to Main Content

Logo Calvin KleinCalvin Klein se narodil se v roce 1942 v New Yorku. Jeho talentu si povšiml baron von Gunzburg, jenž sám sebe nazýval pařížským playboyem. Pod jeho patronátem se Calvinu Kleinovi začalo velmi dařit, pronikl do vyšších společenských kruhů a přicházely nové lukrativní zakázky.

Móda Calvin Klein

V roce 1968 spolu se svým přítelem Barrym Schwartzem založil oděvní společnost Calvin Klein. Už v roce 1973 dostal prestižní cenu Amerických módních kritiků a udržel si jí i následující tři roky. V 70. a 80. letech se značka orientovala na produkci džínové módy. Mít džíny značky Calvin Klein bylo v 80. letech „společenskou povinností“ každého moderního člověka. Calvin Klein se stal celosvětově známým i díky svým zajímavým reklamním kampaním. V roce 1979 způsobily pozdvižení reklamní plakáty s herečkou Brooke Shields, na kterých pózovala oděná pouze v džínech Calvin Klein. O několik let později představil Calvin Klein svoji první kolekci elastického spodního prádla, jejíž tváří byla i v roce 1992 začínající modelka Kate Moss.Móda Calvin Klein

Calvin Klein – tvůrce unisex módy

Calvin Klein je ve světě módy známý jako minimalista, mistr barev a provokativní experimentátor. Je to právě on, kdo na módní mola uvedl vyhublé až anorektické modelky a učinil z nich sexy symboly dnešní doby. V současné době se společnost Calvin Klein řadí mezi ty nejvýznamnější a největší značky na světě. Kromě džínů a spodního prádla si od této značky můžete vybrat rovněž ze široké nabídky parfémů, šperků, hodinek a dalších doplňků. Jeho módní tvorba je jedinečná takzvanými unisex kolekcemi – tedy oblečením, spodním prádlem i parfémy vhodnými pro může i ženy. Kolekci boxerek propagoval slavný hiphopový zpěvák Marky Mark (dnes známý jako Mark Wahlbeg) – reklamní kampaň byla více než úspěšná a spodnímu prádlu z tvorby Calvina Kleina se začalo říkat jednoduše “calvinky“.

Móda Calvin Klein

Známe tváře a značka Calvin Klein

Pro módní dům Calvin Klein pracovali známí designéři, jakými jsou například Jil Sander, Italo Zucchelli a Romeo Gigli. Tvářemi kolekcí byly slavné osobnosti, jako například již zmínění Kate Moss a Marky Mark, Natalia Vodianova, Misch Barton či David Beckham. V roce 2005 prodal Calvin Klein svoji společnost koncernu Phillips-Van Heusen za 430 milionů dolarů.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top