skip to Main Content

Logo Bvlgari Ačkoliv někdo může vidět v názvu této módní značky odkaz k Bulharsku, nedejte se zmást. Bvlgari (někdy psáno jako Bulgari) je totiž italská značka šperků a luxusních oděvů, která byla založena již v roce 1884. Bvlgari, jak je název značky dnes psán, odkazuje na řecký původ jejího zakladatele, jímž byl Sotiros Boulgaris (1857 – 1932), řecky psáno jako Sotiros Bulgari.

Šperky Bvlgari

Šperky Bvlgari

V době svého založení byl osud značky Bvlgari spjat pouze a jen se šperky a klenoty, dnes se však věnuje celé řadě luxusního zboží včetně hodinek, kabelek, parfémů či jiného příslušenství.Jak se začala psát historie značky Bulgari

Značku ve své původní podobě odstartoval již zmíněný Bulgari, který ve své rodné vesnici začal s výrobou šperků a nedlouho po tom si zde otevřel i svůj první obchod. Tomu se dařilo, proto se rozhodl přesunout z lehce regionálního Kypru do Itálie s cílem oslovit širší spektrum především movitějších zákazníků. Jeho kroky směřovaly původně do Neapole, ale ta se mu ukázala být jako malá a proto se Bulgari nakonec v roce 1881 přesunul do Říma. Zde založil společnost pojmenovanou po své osobě a druhý obchod v jedné z prestižních čtvrtí. Jeho klenotnický obchod se stal brzy proslulým a začala se k němu sjíždět místní smetánka poptávající kvalitní šperky kombinující to nejlepší z řecké ho i římského umění.

Kabelka Bvlgari

Kabelka Bvlgari

Možnou expanzi za brány Itálie zastavila Druhá světová válka. Kvůli ní musela značka Bvlgari čekat na otevření prvního obchodu mimo území Itálie až do 70. let minulého století. Poté začala obsazovat další města v čele s módními centry typu Paříž nebo New York, kde můžeme dodnes najít v The Pierre Hotel hlavní showroom společnosti Bvlgari.

Značka Bvlgari dnes

Bvlgari si za dobu své existence vydobyla silné místo mezi milovníky drahých šperků s kvalitním provedením a neotřelým vzhledem. Snad možná proto se tato značka stala jednou z nejvíce padělaných a falšovaných klenotnických značek v historii, byť se proti tomu mateřská společnost snaží různě bojovat, například pomocí unikátních sériových čísel, které obsahuje každý jejich výrobek.

I když Bvlgari začala původně jako klenotnická značka, dnes je šíře jejích aktivit mnohem širší. V produktové řadě najdeme pod značkou Bvlgari luxusní kabelky, hodinky nebo parfémy. U nás v Česku jsou oblíbené hlavně parfémy Bvlgari Omnia, Bvlgari Crystalline, Bvlgari Crystalline Omnia, Bvlgari Pour nebo Bvlgari Green.

Kabelky a doplňky Bvlgari

Kabelky a doplňky Bvlgari

Pod Bvlgari dnes dokonce patří i vlastní hotelová síť Bulgari Hotels & Resorts nabízející ubytování pro všechny toužící po luxusu a pohodlí.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top