skip to Main Content

Warmpeace

O firmě Warmpeace můžeme poprvé slyšet v polovině osmdesátých let, kdy se nynější spoluzakladatel a majitel Pavel Habětín rozhodl šít vlastní péřové spací pytle a bundy. Nejdříve tyto výrobky šil převážně pro svoje potřeby, ovšem o kvalitních věcech se brzy doslechli jeho známí a přátelé a začal věci vyrábět i pro ně. Postupem času si se svou ženou vytvořili v kuchyni malou manufakturu a společně šili věci na zakázku do všech koutů České republiky. V roce 1991 se firma odstěhovala do prvních pronajatých prostor v Praze, přijala zaměstnance a rozšířila výrobu. O rok později vyměnili prostory za větší a z malé manufaktury v kuchyni se stala se plnohodnotná firma střední velikosti.

„Pohoda v teple“


„Pohoda v teple“ je volně přeložený název značky odkazující především na původní výrobu spacích pytlů a péřových bund. Postupem času se do sortimentu Warmpeace dostalo i oblečení pro cestování a volný čas nebo softshellové a termoizolační výrobky. Původní výroba pouze péřových výrobků byla inovována o nové technologie. Jako jedna z prvních firem v České republice začala firma používat materiály Gore-Tex a Windstopper a kombinovala je s původní péřovou výrobou. Důraz na kvalitu výroby a fakt, že se WARMPEACE zařadil do úzké rodiny zpracovatelů materiálů Gore, a později i dalších prověřených a uznávaných textilií, umožnily rozšířit oblast jeho působnosti z domácího i na zahraniční trh.

Z obra zase trpaslíkem

Postupem času se firma stále rozrůstala a bylo potřeba najímat stále nové a nové zaměstnance, jak v oblasti výroby, tak v oblasti managementu. V 2007 se ovšem vedení rozhodlo, že toto není cesta jakou pro Warmpeace zamýšleli a rozhodli se změnit celou strukturu společnosti. Z rozsáhlé firmy se zase stala malá společnost, vedená pouze pár jednotlivci. Firma je nyní velice flexibilní a není svázána žádnými úmluvami či závazky, které by ji omezovaly ve svobodném rozhodování o svém osudu

Kvalita a péče o zákazníky

V současné době se společnost Warmpeace nezabývá jen výrobou a produkcí, ale soustřeďuje se i na osvětu v oblasti spacích pytlů. Se svoji novou klasifikací spacích pytlů se snaží poskytnout zákazníkům skutečně podstatné hodnoty, vypovídající o vlastnostech daného spacího pytle. Od roku 2006 je Warmpeace také distributorem australské outdoorové značky Sea To Summit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top