skip to Main Content

Victorinox

Od roku 1891 se stala společnost dodavatelem nožů pro švýcarskou armádu. Díky této spolupráci mohly vzniknout tak slavné švýcarské důstojnické a sportovní nože, které byli patentovány 12. června roku 1897. V roce 1909 firma dostala název Victoria, po zemřelé matce Karla Elsnera, a také vznikl slavný symbol značky Victorinox, bílí kříž na červeném štítu. Znak dodnes sloužil k rozeznání padělku od originálu a najdeme ho na všech produktech společnosti. Finální podoba jména značky se datuje do roku 1921, kdy byla do výroby zavedena nerezová ocel, zkráceně známá jako „inox“ a spojením původní značky s novou technologií vznikl název Victorinox.


Celosvětový rozmach

Po druhé světové válce si švýcarské nože Victorinox našli cestu do celého světa. Spojené státy nakoupili tyto nože pro své úředníky a vojáky námořnictva, letectva a armády. Američané nožům říkali „Swiss Army Knife“ a toto označení dodnes platí ve všech anglicky mluvících zemích. Postupem času si Victorinox v USA vybudovat silné místo na trhu a v devadesátých letech se společnost rozhodla expandovat i na jiné trhy, například do Japonska, Mexika, Brazílie, Polska, Číny, Vietnamu nebo Chile.

Nůž pro několik generací

Nože značky Victorinox se zhotovují výhradně z vysoce kvalitních a odolných materiálů. Firma vyrábí přes sto různých typů nožů. Záruka, kterou společnost Victorinox na svoje výrobky poskytuje, má mezinárodní platnost a trvá po celou dobu použitelnosti nože. Nůž Victorinox může, za správného používání a ošetřování, vydržet plně funkční i po několik generací.Hodinky, kufry nebo parfémy

Mezi další produkty společnosti patří i armádní náramkové hodinky, zavazadla, oblečení či parfémy. Všechny tyto výrobky mají  kvalitu a spolehlivosti podepsanou bílím křížem na červeném štítu. V roce 2005 převzala Victorinox konkurenční společnost Wenger a stala se tak jediným dodavatelem nožů pro švýcarskou armádu. Nože a ostatní produkty Victorinox jsou nejenom skvělými pomocníky, ale také součástí životů všech jejich spokojených zákazníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top