skip to Main Content

UAX

Firma UAX vznikla v roce 1997 v Bernaticích nad Odrou a je výrobcem originálního oblečení pro sport a volný čas, ale již o rok dříve se trička s originálními potisky vyráběla na koleni v malé garáži v Jeseníku nad Odrou. Firma se proslavila především díky svým originálním trikům, ale v současné době jsou v nabídce i cyklistické dresy, sukně, minikiny nebo kalhoty. Veškerý sortiment je vyráběn v České republice se zvláštním důrazem na stylový design, originalitu, ruční výrobu a ekologii.

Zakladatelem a majitelem je český grafik a designér Radek Leskovjan, z jehož pera vycházejí všechny originální návrhy. Leskovjan se přes tvorbu nástěnek na vojně dostal až k nápadu navrhovat originální potisky na trička. S kamarádem začali vyrábět trika nejdříve pro své známé a přátele, ale jejich obliba rostla, a nyní je firma oblíbeným a uznávaným výrobcem kvalitního oblečení.

Originalita a nápaditost je základ

Logo UAX, ryba s otevřenou tlamou, je známé už nejen u nás, ale po celém světě. Hravé a veselé designy, které někdy připomínají dětské kresbičky, vynikají svou nápaditostí a vtipem. Při výrobě oblečení firma klade velký důraz na kvalitu a originalitu. České materiály i samotná výroba, která probíhá v centrále filmy v Bernaticích nad Odrou, zaručují nejvyšší kvalitu. Sídlo firmy, přestavěná stodola, vyniká i svou architekturou, dřevěně obložená kostka s velmi zajímavě zpracovaným interiérem zaujme každého na první pohled.

 

 

 

Ruční výroba všech kusů

Všechny designy UAX jsou vyráběny pomocí ručního sítotisku. Pro každý potisk jsou ručně vyrobena nová síta a namíchány barvy, a výsledek je vždy originálním dílem tiskaře. Na předem připravený kus oděvu je tiskařem přiloženo síto, přes které je pomocí speciální stěrky protlačena barva, jež musí před nanesením další vrstvy důkladně zaschnout. Oblečení pro volný čas značky UAX lze získat v jednom z jejich specializovaných obchodů, které mají originální „UAX“ atmosféru. Oblečení se dá samozřejmě sehnat také na jejich internetových stránkách. Návrhy a náměty na zajímavé designy mohou do firmy UAX posílat i samotní zákazníci. Podle nich pak vznikají další a další originální UAX designy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top