skip to Main Content

TATIANA

Výrazným rysem módy značky TATIANA je důraz na tvar a detail. Modely zvýrazňují rafinovaným způsobem ženskost, v kolekcích vyniká dokonalý střih, materiál a zpracování, díky němuž se modely stávají též nadčasové. Materiály pro kolekce jsou dováženy z Francie, Španělska a Itálie.

Návrhářka slavných

Taťána Kovaříková vystudovala Střední školu textilní v Brně, obor návrhářství. Poté se přestěhovala do Prahy, kde začala studovat scénografii na DAMU. Módní svět ji ale zanedlouho přitáhl zpátky a Taťána Kovaříková začala vytvářet modely na koncertní vystoupení pro Jiřího a Kateřinu Kornovi. Potom začala navrhovat kostýmy pro televizní pořady a díky této zkušenosti se seznámila s českými hvězdami a začala navrhovat modely i pro ně. V současné době tvoří její klientelu spousta českých hereček a zpěvaček jako například Helena Vondráčková, Monika Absolonová či Hana Zagorová a mnoho dalších.

 

Osobité a ženské modely

Taťána Kovaříková vytváří modelové kolekce určené pro individuální klientky a také malé série pro svůj butik TATIANA, nacházející se v Praze v Dušní ulici nedaleko Staroměstského náměstí. Její modely jsou výjimečné svou osobitostí, ženskostí, čistotou linií, precizností a nadčasovostí. Z dílny Taťány Kovaříkové vznikají nejen modely pro denní nošení, ale také večerní nebo svatební šaty.

Úspěch na všech frontách

Již v roce 1994 získala Taťána Kovaříková ocenění Výtvarník sezóny na mezinárodním veletrhu STYL Brno a v roce 2006 dokonce navrhovala šaty pro pořad Česká Miss. Její přehlídky se konají nejen v České republice, ale po módních metropolích celého světa jako jsou New York, Berlín či Miláno. Dále vytvořila kostýmy pro různé české seriály, filmy či divadelní představení. Mezi nejznámější patří pořady Rodinná pouta či Velmi křehké vztahy a z filmové tvorby Příliš hlučná samota nebo Oběti a vrazi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top