skip to Main Content

Prada

Prada, to je značka s rodinnou tradicí

Logo PradaPrada je slavná italská módní firma, kterou založil v Miláně v roce 1913 Mario Prada.
V začátcích se značka specializovala pouze na vysoce kvalitní kožené zboží a doplňky. Značka Prada přišla na trh s novými typy kufrů z lehčích a kvalitnějších materiálů. Podnik vcelku prosperoval, ale v sedmdesátých letech silní konkurenti jako Gucci a Hermés málem dostali Pradu na pokraj bankrotu. V roce 1978 vnučka Miuccia Prada a její manžel Patrizio Bortelli převzali vedení upadajícího obchodu. Patrizio se ujal řízení podniku, zatímco Miuccia, jenž se chtěla vyhnout rodinné tradici tím, že vystudovala doktorát z politických věd, navrhovala kolekce.

Kabelky značky Prada

Kabelky Prada

Vzestup Prady ve světě módy

Kombinace chytrého řízení, šikovných návrhů a média umístila Pradu během několika let
do přední linie návrhářského průmyslu. Je zajímavé, že za vzestupem této značky nestála kůže, jak by se očekávalo, nýbrž umělá hmota. Miuccia Prada přišla v roce 1985 se dvěma novinkami – černou nylonovou taškou a klasickým batohem, které se vzápětí staly nepostradatelnými doplňky topmodelek i redaktorek módních časopisů. V devadesátých letech měla Prada v módním průmyslu již vedoucí pozici. Její šaty i doplňky byly elegantní, rafinované a výrazně vysoké kvality. Luxusní látky a jednoduchý styl, zejména v černé, šedé, hnědé, zelené a krémové barvě, se staly poznávacím znamením této italské značky. Prada si také udělala renomé v oblasti inovací. Miuccia Prada při své tvorbě experimentovala s průsvitnými latexy a papírovými polyamidy, kombinovanými s plasty, satény, průmyslovými proužky filmů a úlomky zrcadel.

Móda Prada

V modelech Prada najdete nejen jednoduchost, originalitu, glamour, ale také sexualitu a erotiku. Do produkce Prady patří také luxusní parfémy a doplňky zahrnující kožené pásky, elegantní boty a samozřejmě proslulé Prada kabelky, ty jsou pro svoji kvalitu, okázalost a dokonalé zpracování fenoménem ve světě kabelek. Prada kabelky jsou na pohled odlišitelné od ostatních a jsou pro nápadité ženy. Také sekundární dámská módní řada Miu Miu vzniklá v roce 1993 si bezpochyby zaslouží za svou vynikající práci a úspěch značný obdiv.

Móda Prada

V současnosti je Prada považována za jednu z nejvlivnějších firem v módním průmyslu, je obrovským impériem, které má pobočky téměř ve všech státech a téměř každé celebritě vyplňuje část šatníku. V současnosti vlastní na 250 obchodů v 65 zemích světa. U nás můžete nakoupit Pradu v luxusním dvoupodlažním butiku v Praze v Pařížské ulici.

Kolekce Prada každou sezónu sklízí velký úspěch, jenž se značí i v populární kultuře. V roce 2003 napsala Luren Weisbergerová román Ďábel nosí Pradu, jenž pojednává o nesnesitelné a ješitné šéfce, která nosí značkové oblečení, jako například Pradu. O tři roky později byl podle tohoto románu natočen i stejnojmenný film.

Móda Prada

Zajímavostí z poslední doby je i vystoupení značky Prada ze záře reflektorů módních mol, kdy vznikly pod značkou Prada mobilní telefony ve stylovém designu – např. LG Prada, LG Prada II, LG KF900 Prada nebo LG KE850 Prada.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top