skip to Main Content

Nina Ricci

Logo Nina Ricci

Kariéra Niny Ricci ve světě módy

Módní návrhářka Nina Ricci, vlastním jménem Maria Nielli, se narodila v roce 1883 v italském Turíně. Vyučila se dámskou krejčovou a již v 19 letech se stala vedoucí krejčovského salonu a o čtyři roky později i hlavní módní návrhářkou. Nina Ricci pracovala dvacet let pro salón Raffin, kde nasbírala zkušenosti a teprve poté se osamostatnila a spolu se svým synem Robertem otevřela vlastní módní dům v Paříži.

Móda Nina Ricci

Móda a parfémy Nina Ricci

Zatímco Nina Ricci se orientovala na módu, Robert Ricci tvořil zejména parfémy. Nejproslulejší parfém značky Nina Ricci známý jako L’Air du Temps s holubičkami, spatřil světlo světa již v roce 1948. Nina Ricci přizvala ke spolupráci sklářskou dílnu Marca Laliqua, jenž pro parfémy navrhoval nádherné flakony. V současné době dává společnost Nina Ricci přednost mladistvým vůním před klasicky elegantními vůněmi, ale nabízí i úžasné variace slavného L’Air du Temps.

Móda Nina Ricci

Značka Nina Ricci – ztělesněním elegance

Módní dům Niny Ricci se stal symbolem pařížského půvabu a ženskosti. Nina Ricci experimentovala s novými materiály a designy rovnou na těle manekýnek. Jméno získala zejména díky svému klasickému elegantnímu stylu pro starší zámožné dámy. Velkému úspěchu se těšila nejen ve Francii, ale i jinde jako například v New Yorku a Londýně kde předváděla své kolekce. Společnost Nina Ricci se neustále rozrůstala a na svém vrcholu působila ve třech jedenáctipodlažních budovách. Na začátku 50. let se Nina Ricci rozhodla zpomalit pracovní tempo, ale na chod společnosti dohlížela až do své smrti v roce 1970. Nespočet ocenění jako například Fragrance Foundation Hall of Fame Award, Dé d´or Award a Venus de la Beauté potvrzují úspěchy značky Nina Ricci.

Móda Nina Ricci

Pokračování tradice Niny Ricci

Jako hlavní návrhář pro společnost Nina Ricci pracoval od 50. let Belgičan Jules Francois Crahay. Jeho kolekce z roku 1959 získaly celosvětový úspěch a přinesly této značce značnou reputaci. Crahay byl roku 1964 nahrazen Gérardem Pipartem. V devadesátých letech dodali značce Nina Ricci pestrost a novost módní návrhářští talenti Massimo Guissain a Nathalie Gervais. V současnosti společnost vede Peter Coping, jenž předtím pracoval například u Marca Jacobse či Louise Vuittona.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top