skip to Main Content

Marc Jacobs

Logo Marc JacobsMarc Jacobs se narodil v roce 1963 v New Yorku. Lásku k módě má nejspíš po svých rodičích, kteří rovněž pracovali v módní branži. V roce 1986 uvedl na trh první kolekci značky Marc Jacobs, jenž byla následující rok vyznamenána prestižní cenou CFDA. V roce 1989 se stal Marc Jacobs hlavním módním návrhářem pro značku Perry Ellis. Od roku 1997 je také kreativním ředitelem značky Louis Vuitton a je to právě on, kdo učinil tuto značku kultovní záležitostí.

Móda Marc Jacobs

Módní návrhář Marc Jacobs je proslulý tím, že si osobnosti pro reprezentaci svých kolekcí vybírá velmi pečlivě – vždy se jedná o ty nejznámější tváře.

Móda inspirovaná úspěnými ženami

Pro kolekce značky Marc Jacobs je typická výrazná avantgardnost. Jacobsova tvorba často obsahuje vrstvené oblečení, široké kalhoty, stříbrné a lesklé látky, ale zároveň to jsou modely pohodlné a nositelné i mimo přehlídková mola. Múzami jsou mu výjimečné ženy, kterými se rád se obklopuje jako např. stylistka Venetie Scott nebo režisérka Sofia Coppol, jenž byla tváří i parfému Marca Jacobse. Jeho oblečení oblékají nejrůznější světové celebrity a asi nejznámější z nich je módní ikona Victoria Beckham, která tuto značku rovněž propagovala v jedné z reklamních kampaní. Victoria Beckham se často objevuje právě v modelech od Marca Jacobse a její fotografie obletí vždy téměř celý svět. I tento druh reklamy je pro Marca Jacobse přínosný a je třeba poznamenat, že Victoria umí dané modely nosit a tím i prodat.

Móda Marc Jacobs

Značka Marc Jacobs nabízí kromě stylových outfitů a různých módních doplňků do společnosti, města či práce také parfémy a kosmetiku. Marc Jacobs se neomezuje v módní tvorbě pouze na ženy, ale rovněž nabízí krásné kolekce oblečení i pro muže a děti. Značka Marck Jacobs se dále dělí na oblečení značky Marc Jacobs Collection, Marc by Marc Jacobs (specializující se zejména na mladší generaci) a Little Marc (oblečení pro děti).

Móda Marc Jacobs

Parfémy Marc Jacobs

Oblast samu pro sebe tvoří parfémy Marc Jacobs. Ty vedle osobité módy mohou skvěle dotvořit váš styl a prezentaci. Značka Marc Jacobs produkuje hned několik skvělých vůní, jmenujme například Daisy Marc Jacobs, Lola Marc Jacobs, Marc Jacobs Splash nebo Marc Jacobs for Men.

Kolekce jaro/léto 2010

Pro podzimní přehlídku dámských kolekcí jaro/léto 2010 byly příznačné všudepřítomné volány. Zdobily šaty, roláky, halenky, ale i minišortky. Šaty krášlily korálky, květiny a další krásné detaily. K vidění byly také army kabáty (kterými je Marc Jacobs proslulý) a kabáty ve stylu čtyřicátých let s vycpanými rameny. A nechyběly ani neonové barvy, z kterých převládala nejvíce sytě oranžová a růžová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top