skip to Main Content

Klára Nademlýnská

Jedna z nejlepších a nejznámějších českých módních návrhářek. Hlavním produktem značky Klara Nademlynska je dámská luxusní „pret-a-porter“. V kolekcích je kladen velký důraz na kvalitu materiálů, krejčovské propracování, nápadité střihové řešení a ruční vypracování detailů. V jejích modelech se prolíná křehká ženskost s tradiční krejčovinou, modely jsou stylově jednoduché a čisté, plné ženskosti, moderní a nadčasové. Všechny modely jsou vyráběné v limitovaných počtech.  Klára Nademlýnská v současné době vytváří I sportovní oblečení a od roku 2005 i bižuterii. Hned po vystudování střední průmyslové školy v Praze v roce 1988 se vydala do Paříže, kde získávala zkušenosti v oblasti módy a pracovala jako modelistka střihů pro firmu s luxusním dámským oblečením a návrhářka.  Po deseti letech se rozhodla vrátit do Prahy, kde založila vlastní butik v Dlouhé ulici a vytvořila svou vlastní značku. V roce 2000 měla svou první autorskou přehlídku v České republice. O rok později se Tereza Maxová stala tváří značky Klara Nademlynska a je jí dodnes. Postupem času získala popularitu a věhlas a v současné době obléká přední české hvězdy jako již zmíněnou Terezu Maxovou či Aňu Geislerovou, Petru Němcovou a mnoho dalších.

 

Přírodní a přirozené

Klára Nademlýnská ve svých kolekcích používá nejvíce přírodní materiály nebo směsi s umělým vláknem, kdy vlákno je natolik dobře zpracované, že ani na pohled ani při nošení není poznat umělý původ. Dalšími oblíbenci jsou vlna, hedvábí a směsi hedvábí s bavlnou. Preferuje splývavější materiály a měkké úplety. Každá její kolekce čítá okolo třiceti až čtyřiceti modelů, ale během sezóny se počet může zvýšit až na sedmdesát, díky různým barevným a délkovým variacím. Do budoucna by Klára Nademlýnská ráda expandovala více do zahraničí a rozšířila svůj sortiment i o kabelky, boty a doplňky.

Partner pro život i práci

Partnerem Kláry Nademlýnské je známý fotograf Goran Tačevski, který pochází z bývalé Jugoslávie. Seznámili se již před tím, než Nademlýnská dokončila střední školu a do Francie spolu odjížděli již jako manželé. Mají spolu syna Natana a Goran Tačevski je autorem většiny fotografií modelů značky Klara Nademlynska. V okolí Dlouhé ulice, kde založila svůj butik, vznikla typicky česká módní čtvrť, kde mají své butiky a prodejny přední české návrhářky a návrháři a zdárně konkuruje Pařížské ulici, kde se prodávají především zahraniční značky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top