skip to Main Content

Icebreaker

Icebreaker logoV roce 1994, tehdy čtyřiadvacetiletý Novozélanďan Jeremy Moon, poprvé poznal ovčí vlnu Merino. Tento materiál a jeho vlastnosti ho natolik okouzlili, že se rozhodl spojit s ním svůj život. Zpočátku nebylo jednoduché se prosadit na trhu outdoorového vybavení s čistě přírodním materiálem proti všem umělým materiálům, ale díky specifickým vlastnostem vlny Merino a nadšení a zápalu Jeremy Moona vznikla společnost Icebreaker.Výprodej oblečení Icebreaker - již brzy

Nelehké začátky

První kolekce společnosti Icebreaker nebyla příliš rozsáhlá, vešla se do starého otlučeného kufru, který Jeremy Moon zdědil po svém dědečkovi. Navíc všechny rukávy z celé kolekce byli zhruba o patnáct centimetrů kratší, jak říká samotný Moon, kolekce vhodná spíše pro hobity než pro lidi. Ale i přes těžké začátky se společnost dokázala dostat na špičku výrobců outdoorového oblečení a v současné době její sortiment obsahuje dámské a pánské oblečení, funkční prádlo, ponožky, podkolenky, čepice a šátky.

Stoprocentně přírodní

Merino je speciální druh ovce, který se od obyčejné ovce liší v mnoha směrech. Prvním z mnoha faktorů je prostředí, kde ovce žijí. Merino ovce pocházejí z drsné přírody Jižních Alp na Novém Zélandu, kde by normální ovce běžně žijící v nížinách, zmrzly. Jejich vlna je tedy ideální ochranou proti horkému létu, kdy je velmi prodyšná, ale i mrazivé zimě, kdy dokáže udržet teplo. Ovce Merino dokážou přežít v podmínkách od +35 °C až od – 20°C, při takto nízkých teplotách jim naroste další vrstva vlny pro dokonalou ochranu.

Icebreaker

Ideální do každých podmínek

Funkční termoprádlo Icebreaker Merino je zaručeně to nejuniverzálnější oblečení na světě. Merino je odolné proti pachům a snadno se vrství na sebe. V létě se dá oblečení nosit jako vrchní vrstva a v zimě se z něj stává ideální spodní vrstva. Výrobky Icebreaker jsou v současnosti tak populární, že si je můžete koupit ve více než 3000 obchodech ve čtyřiceti třech zemích světa. Oblečení si můžete zakoupit i v České republice, kde má firma svou základnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top