skip to Main Content

Gap

Gap je americká globální módní značka a oděvní firma. Její heslo zní: „Styl při všem, co děláte. Nenucenost ve všem, co nosíte.“ Své sídlo má v San Franciscu v USA. Gap má více než neuvěřitelných 152 000 zaměstnanců a vydělává kolem 200 miliónů dolarů za rok. Pod značku Gap patří 4 další oděvní značky, které odkoupila. Jsou to Banana Republic, Old Navy, Piperlime a Athleta. Po celém světě naleznete více než 3460 prodejen.

Jak Gap vznikl?

Společnost byla založena v roce 1969 Donaldem Fisherem a Doris Fisherovou v americkém San Franciscu. Do konce života (r. 2009) zůstal Donald ředitelem, současným prezidentem je Glenn K. Murphy. V roce 1969 byl slavnostně otevřen první obchod na Ocean Avenue v San Franciscu. V dalších několika letech se společnost velmi rychle rozrůstala. Od roku 1983 společnost postupně odkoupila čtyři výše zmíněné značky, které se staly její neodmyslitelnou součástí.

Gap oblečení

Co nám nabízí Gap?

Gap samotný se dělí klasicky na dámské a pánské oddělení, dále Gap Kids, čili oblečení pro děti, Gap Outlet, kde naleznete posezónní módní kousky všeho druhu, Baby Gap pro naše nejmenší, Gap Materniti, pro těhotné ženy.

Banana Republic odkoupená Gapem v roce 1983 se zaměřuje na společenské a luxusní oděvy jako jsou plesové šaty, kostýmky, halenky, obleky, dále módní doplňky. Další z dceřinných značek, kterou Gap odkoupila – Old Navy – navrhuje a vyrábí rodinnou módu a doplňky, kde naleznete vše od klasické módy do města, pro volný čas i do přírody. Athleta produkuje velmi  kvalitní sportovní oblečení pro cyklistiku, jógu, běh, plavání i volný čas jako jsou bundy, teplákové soupravy, sportovní kalhoty, trika, tílka. Toto oblečení je přizpůsobeno všem požadavkům vrcholových sportovců, lze se na ně v každém počasí spolehnout. Poslední z odkoupených značek – Piperlime – se zaměřuje na produkci dámské, pánské a dětské obuvi a módních doplňků.

Oblečení značky Gap

Nová „jemná“ jarní kolekce oblečení Gap

Nová kolekce pro ženy je nazývána „jemnou“ a nemá do svého názvu daleko. Naleznete zde jemné volánkové halenky, kalhoty a lehké šaty pro jaro 2011 jako dělané. Barvy jsou přírodní, v tónech béžové, hnědé, krémové bílé. Pánská kolekce razí heslo „Je načase nosit vše jinak“ a ukazuje mužům módní výstřelky v podobě vrstvení – trička a polokošile, vesty a polosaka. Myslím, že si každý přijde na své.

Více informací o značce Gap naleznete na www.gap.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top