skip to Main Content

Festina

Festina logoVzhled každého člověka utváří i ty nejmenší maličkosti. Mezi ty s velmi praktickým využitím patří například hodinky. Skvělou pověst si v této oblasti vytvořilo Švýcarsko, které lidé považují za určitý domov těchto produktů. Právě v tomto státě byla roku 1902 společnost Festina založena. Její produkty charakterizovala neochvějná pečlivost a výborná kvalita zpracování. Tomu odpovídá i motto značky Festina Lente, což lze volně přeložit jako „spěchej pomalu“. Mechanické hodinky si záhy našly velký počet příznivců a obdivovatelů. Po 82 letech došlo ke spojení s firmou Lotus. Festina byla za dobu svého působení několikrát prodána. Díky této skutečnosti a několika expanzím lze vysvětlit současnou situaci ohledně populárních značek Calypso, Jaguar a Candino, které společně spadají do jedné obchodní skupiny. Jejími členy jsou přitom i některé další hodinářské společnosti.

Používaný mechanismus

K významné události došlo v roce 1985, kdy byly vyrobeny první Festina hodinky s Quartz strojkem. Navíc jako bonus tento model zobrazoval aktuální fázi Měsíce. Od této doby již proto nebylo nutno výrobek pravidelně natahovat, ale postačila malá baterie. Ve firmě tak došlo k malé revoluci.

Současný trend

Festina hodinkyAktuálně Festina produkuje mnoho typů hodinek vhodných pro ženy i muže. Stále se přitom řídí myšlenkou velmi kvalitních výrobků s krásným vzhledným zpracováním. Očekává, že za těchto podmínek bude zákazník ochoten zaplatit odpovídající cenu. A přesně tento obchodní plán se setkal s úspěchem.

Další aktivity

Společnost se rozhodla nezaměřit jen na Festina hodinky a rozvíjí například i sponzorskou činnost. Za nejznámější působeníFestina CHRONO BIKE lze přitom označit podporu slavného závodu Tour de France, a to z pohledu oficiální časomíry. Zážitky získané z mnoha podobných akcí zkombinované s touhou sportovců zvítězit se přitom promítly do krásné kolekce Festina CHRONO BIKE.

Prodejní místa

Hodinky lze tradičně zakoupit v mnoha eshopech i specializovaných obchodech. Seznam prodejců naleznete na stránkách oficiálního distributora pro naši oblast – www.festina.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top