skip to Main Content

Devold

Logo DevoldDevold je norská nezávislá společnost s dlouholetou historií. Založena byla v roce 1853 Ole Andreasem Devoldem a je nejstarším výrobcem pletených oděvů v Norsku. Hlavními cíli firmy, stejně jako při jeho založení před skoro sto šedesáti lety, je vytvářet pohodlné a kvalitní oblečení, které své nositele ochrání za každého počasí a při působení všech okolních vlivů. Do sortimentu značky Devold patří hlavně oblečení pro sport a volný čas jako je vlněné spodní prádlo, ponožky, pokrývky hlavy, různé druhy středních vrstev oblečení, pletené svetry a různé doplňky.

Kvalita a tradice

Největší slávu a prestiž získal Devold na přelomu 19. a 20. století, kdy jeho oblečení na svých expedicích v polárních podmínkách nosili legendy jako Nansen nebo Amundsen. Výrobky Devold jsou z ovčí vlny a vyznačují se padnoucími sportovními střihy a dokonalým zpracováním. Současným cílem společnosti Devold je zachovat svou uznávanou kvalitu výrobků, která je výsledkem dlouholeté řemeslné tradice v kombinaci s nejlepšími dostupnými technologiemi a současně pokračovat v rozvoji nového funkčního oblečení s atraktivním designem.

Svetry a prádlo značky Devold

Jedinečný přírodní materiál

Společnost Devold dbá také na ekologický faktor výroby svého oblečení. Ovčí vlna Merino, kterou společnost používá, je 100% přírodní a obnovitelný materiál. Vlákna této speciální vlny jsou mnohem jemnější než tradiční vlna. Má vysokou schopnost izolace a je velmi prodyšná. Vlna Merino dokáže zahřívat i ochlazovat lidské tělo, dokáže odvádět vlhkost od těla ve skupenství páry a chrání i proti UV záření. Všechny výrobky splňují přísná kritéria Oeko-Tex Standard 100, která je světově významnou ekologickou značkou pro textilní výrobky.

Prověřeno odborníky

Oblečení Devold je lehčí než konkurenční prádlo při stejném tepelném komfortu a dá se prát bez problému v pračce či sušit v sušičce. Je prověřeno více než sto padesáti lety nošení nejen samotnými Nory, ale také nejrůznějšími polárními expedicemi. Devold vyrábí vlněné výrobky pro námořníky, armádu, hasiče nebo policii. Jejich kvalita je již dlouhou dobu prověřována pracovníky Horské Služby ČR i Záhorské záchranné Služby SR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top