skip to Main Content

Crocs

Boty Crocs (nikoliv Crocks!) se staly módní ikonou tak rychle, jako se to už dlouho nepovedlo žádné jiné značce bot. Ostatní mohou tiše závidět, ale plastové a na první pohled zrovna ne moc vzhledné boty se staly objektem touhy mnoha milovníků módy.

Ovšem každá mince má dvě strany. Zatímco jedni boty Crocs vyzdvihují do nebes a nedají na ně dopustit, druzí je odsuzují coby hloupý a značně extravagantní módní výstřelek. Jinými slovy boty Crocs musíte buď milovat, nebo nenávidět. Jiná možnost neexistuje.

Boty Crocs

Jak boty Crocs vznikly?

Za nápadem na výrobu těchto netradičních bot stojí podnikatel jménem George B. Broedecker, Jr. Ten roku 2002 založil stejnojmennou firmu Crocs, která se původně chtěla zaměřit na výrobu bot určených výhradně pro zdravotní účely, čemuž odpovídala i první řada bot s názvem Crocs Beach určená pro hosty lázeňských zařízení. Tato řada měla mezi lidmi úspěch a již při svém představení veřejnosti, jenž se konalo na Floridě v rámci Fort Lauderdale Boat Show, se prodalo všech 200 párů bot se značkou Crocs, které byly v tu dobu vyrobeny. Zájem o Crocsy byl větší než menší, což vedlo k rozšíření výroby i jednotlivých produktových řad.

Crocs Cayman

Boty Crocs CaymanCrocs Cayman je v současnosti jeden z nejoblíbenějších modelů bot této značky. Jedná se o ergonomické boty jak pro muže, tak i ženy. Nabízejí pohodlné nošení, komfort a vzhled klasických Crocs. Vybírat si můžete ze zhruba 30 různých barev podle vašich preferencí nebo aktuální nálady. Boty Crocs Cayman se vyznačují využitím tzv. croslite technologie, díky které jsou boty odolné proti pachům a nejrůznějším baktériím, jsou neuvěřitelně komfortní, ergonomické, lehké a snadno se čistí – stačí vám k tomu jen mýdlo a voda. A pokud myslíte na přírodu, jistě vás potěší, že boty jsou vyrobené z recyklovatelného materiálu.

Dnes boty s malým krokodýlem v logu najdete ve spoustě různých variací, které se liší nejenom barvou, ale i provedením. Vedle dnes klasických „dřeváků“ má Crocs v nabídce například i jiné typy obuvi, jako například stále populárnější žabky nebo balerínky. V nabídce jsou jak pánské, dámské, tak i dětské typy bot. Do srdcí dětí se Crocs zapsal především svou sérií Crocs Disney Kids, která přináší boty s motivy populárních postaviček z animovaných filmů.

Crocs Obchod

Crocs a celebrity

Obuv Crocs si oblíbily i celebrity. Z těch českých tato značka uchvátila hercům jako je Pavel Liška, Martin Dejdar, Jiří Macháček nebo třeba Aňa Geislerová. V zahraničí se do Crocs nazouvají celebrity jako Madonna, Al Pacino, Jack Nicholson nebo Teri Hatcher.

Jibbitz aneb krokodýl roste a má hlad

S postupem času, jak značka Crocs pronikala do světa a rostla, mateřská firma skupovala různé menší podniky, které by mohly být nějakým způsobem přínosné pro samotný další rozvoj značky. Jednou z nejznámějších firem, která se dostala pod křídla Crocs je Jibbitz.

Jibbitz

Na první pohled malá a nenápadná firma Jibbitz produkuje různé doplňky a příslušenství, kterým si můžete ozdobit právě boty Crocs. Jibbitz přináší na trh různé ozdůbky jako odznáčky, květinky, drahokamy a jiné věci, které si můžete připevnit na boty Crocs a naplno tím dát najevo svou osobnost a odlišit se od ostatních.

Důvody, proč chtít CrocsKromě Jibbitz nenasytný krokodýl pohltil firmy Bite Footwear vyrábějící různé sandály zejména pro outdoor využití (např. na golf) a Ocean Minded, což je technologická společnost navrhující speciální lehké plastové materiály, které se využívají v některých modelech bot Crocs.

Boty s krokodýlem po celém světě

Boty Crocs dnes můžete koupit v mnoha desítkách zemích světa, Česko nevyjímaje. Od roku svého vzniku se společnost rozrostla do velkých rozměrů a poptávku po hravých botách dnes uspokojuje několik továren, které najdeme v Číně, na Floridě, v Mexiku a v Itálii.

Vedle bot se postupně v nabídce značky Crocs objevují i jiné produkty, které potěší milovníky a milovnice tohoto roztomilého krokodýla. Pod značkou Crocs na pultech obchodů můžeme najít třeba brýle, hodinky, kabelky nebo kufry.

4 komentářů k zobrazení
  1. panebože tohle jsou nejky botisky mam je doma od každý barvy upa užasný od vjetnamcu toe hus blééééééééé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top